×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

ĀM: Odiozā Žirinovska izteikumi par Baltijas okupāciju ir absurdi

LETALETA

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) nosoda Krievijas odiozā politiķa, Domes deputāta Vladimira Žirinovska izteikumus par Baltijas valstu okupāciju, liecina ĀM paziņojums medijiem.

 

Ministrija uzsver, ka tā iestājas par labām un konstruktīvām attiecībām ar Latvijas kaimiņvalstīm, tostarp Krieviju. Viens no būtiskiem labu attiecību elementiem ir savstarpēja uzticība un cieņa.

“Šai sakarā ar nožēlu jāuztver kārtējie absurdie Krievijas odiozā politiķa, Domes deputāta Vladimira Žirinovska izteikumi par Baltijas valstu okupāciju,” paziņojumā norāda ĀM, kas Žirinovska izteikumus dēvē par bezatbildīgiem un nepieņemamiem.

ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs šos komentārus minējis sarunā ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu.

Vienlaikus ministrija aicina Krievijas oficiālās amatpersonas izmantot iespēju norobežoties no šādiem bezatbildīgiem izteikumiem, tādējādi apliecinot, ka Krievija ir laba kaimiņvalsts un atbildīgs partneris reģionā.

Jau vēstīts, Krievijas Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis šonedēļ paziņoja, ka, atbildot uz Rietumvalstu iespējamo triecienu Sīrijai, tiks okupētas un iznīcinātas Baltijas valstis, kas esot uzdrīkstējušās šo soli atbalstīt.

Pirms Žirinovska līdzīgu viedokli pauda NVS Valstu institūta Baltijas nodaļas vadītājs politologs Mihails Aleksandrovs, kurš savā interneta blogā izteicās: gadījumā, ja no Rietumvalstu puses bez ANO Drošības padomes akcepta notiktu militāra intervence Sīrijā, Krievijai vajadzētu ievest savu karaspēku Baltijas valstīs.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens šodien paziņoja, ka Krievijas politiķu izteikumi par Baltijas valstu okupāciju atbildē uz uzbrukumu Sīrijai nav pieņemami un uz tiem nopietni jāreaģē.

“Patiesībā būtu ļoti viegli noraidīt šādus paziņojumus kā absurdus, tomēr es uzskatu, ka tiem nepieciešama nopietna atbilde, jo tie ir pilnīgi nepieņemami,” Lietuvas parlamentā sacīja Rasmusens. Viņš arī norādīja, ka Krievijas valdība nav paudusi skaidru pozīciju attiecībā uz šiem izteikumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+