×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2016
Drukāt

ĀM parlamentārā sekretāre: terorisma draudi arvien vairāk pietuvojušies Latvijai (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Kontekstā ar pēdējā laikā notikumiem terorisma draudi arvien vairāk pietuvojušies Latvijai, 2.aprīlī “Vienotības” domes sēdē sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Sēdes otrajā daļā “Vienotības” ministri atskaitījās par plānotajiem darbiem un prioritātēm savās nozarēs. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra jūlijā notiekošo samitu Varšavā, kurā dalībvalstis, tostarp Latvija sagaida svarīgus lēmumus, galvenokārt par NATO militāro klātbūtni Baltijā, par krīžu pārvarēšanas un hibrīdkara stratēģijām, kā arī lēmumu par NATO ciešāku sadarbību ar Somiju un Zviedriju.

ĀM parlamentārā sekretāre pauda, ka kontekstā ar pēdējā laikā notikumiem terorisma draudi arvien vairāk pietuvojušies Latvijai, līdz ar to lielāks darbs jāiegulda un jāpievērš ārējās robežas stiprināšanai. Viņa pauda, ka šeit svarīga būs arī sadarbība ar trešajām valstīm terorisma apkarošanai. “Terorisms ir darba kārtības jautājums gan ĀM, gan Iekšlietu ministrijai,” izteicās Kalniņa-Lukaševica.

ĀM amatpersona runāja arī par migrācijas jautājumiem, uzsverot, ka Latvijai būs jāizpilda savas saistības par patvēruma meklētāju uzņemšanu. Viņa arī izteicās, ka var pieaugt riski tam, ka arvien vairāk migrantu parādīsies uz austrumu robežas.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens par galveno Ekonomikas ministrijas (EM) prioritāti nosauca Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), norādot, ka banku uzraudzība patlaban ir viena no galvenajām problēmzonām.

Ministrs atgādināja, ka Latvijas ekonomika patlaban attīstās ar tempu 3% gadā, bet uzņēmēji uzskata, ka tas nav gana straujš izaugsmes temps, līdz ar to ir jāstrādā ar šo jautājumu. Tāpat ministrs akcentēja dabasgāzes tirgus efektīvu darbību brīvā tirgus apstākļos. Ašaradens runāja arī par atbalstu daudzdzīvokļu māju siltināšanai, būvniecības politiku un tās tiesisko vidi, uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi un investīciju piesaisti.

Kā ziņots, partija “Vienotība” šodien pulcējas domes sēdē, kurā diskutē par valdības darba prioritātēm un arī jūnijā gaidāmo partijas kongresu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā mēs atbalstīsim tādas islama kopienas, kādas te veidojās un ceļ balsis, un vēl celsim viņiem mošejas – vai tad būtu jābrīnās par terorismu. Šie te gaida no Saudu Aravijas investicijas lai uzceltu Rīgā savu lūgšanas namu lielāku par Parīzes Dievamātes katedrāli. Un mēs tik apspriežam, cik labs ir Islams. Vai nevajadzētu pieņemt likumu, ka lūgšanas vietas drīks celt tikai pa saziedotu naudu lai netaisa no mušas zīloni?

Draugiem Facebook Twitter Google+