×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2015
Drukāt

ĀM pauž nožēlu, ka žurnālistiem Ēģiptē ir jāpaliek apcietinājumā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) pauž nožēlu, ka žurnālistiem pēc Ēģiptes Kasācijas tiesas lēmuma nosūtīt otrreizējai izskatīšanai trīs Kataras telekompānijas “Al Jazeera” žurnālistu, tostarp Latvijas un Austrālijas dubultpilsoņa Pētera Grestes, lietu, ir jāpaliek apcietinājumā, aģentūru BNS informēja ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

“Patiesi žēl un nepieņemami, ka žurnālisti tomēr paliek apcietinājumā. Ceram, ka tagad, kad lieta nosūtīta vēlreizējai caurskatīšanai un iztiesāšanai, iespējami ātri tiks pieņemts taisnīgs spriedums,” 1.janvārī komentēja ĀM pārstāvis.

Eihenbaums norāda, ka Latvija un Austrālija kopā ar Eiropas Savienību turpinās cieši un aktīvi sadarboties, lai taisnība uzvarētu.

“Latvijas un Austrālijas dubultpilsoņa Grestes cerības uz taisnīgu spriedumu paliek. Lai arī lietas izskatīšana laiks nav zināms, nav izslēgta arī atbrīvošana pret drošības naudu vai citi risinājumi. Latvija un Austrālija kopā ar Eiropas Savienību turpinās cieši un aktīvi sadarboties, lai taisnība uzvarētu,” pauž ĀM.

Ēģiptes Kasācijas tiesa 1.janvārī nosūtīja otrreizējai izskatīšanai triju Kataras telekompānijas “Al Jazeera” žurnālistu lietu.

“Al Jazeera English” korespondentam Grestem un “Al Jazeera English” Kairas biroja vadītājam, Ēģiptes un Kanādas dubultpilsonim Mohamedam Fadelam Fahmi tika piespriests septiņu gadu cietumsods, bet Ēģiptes pilsonim producentam Baheram Mohamedam tika piespriesti divi cietumsodi ar septiņu un trīs gadu termiņiem.

Visi trīs apsūdzētie tika atzīti par vainīgiem aizliegtās islāmistu kustības “Musulmaņu brālība” atbalstīšanā un melīgu ziņu izplatīšanā par Ēģiptes atrašanos uz “pilsoņkara” sliekšņa. Grestes, Fahmi un Mohameda advokāti spriedumus pārsūdzēja.

Viņu notiesāšana ir izraisījusi starptautisku rezonansi, sevišķi mediju tiesību aizstāvju organizācijās, kuras uzsver, ka šie trīs žurnālisti tikai ziņoja par notikumiem un viņiem izvirzītās apsūdzības terorismā netika pierādītas tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+