×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

AM plāno par vairākiem tūkstošiem palielināt zemessargu skaitu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Aizsardzības ministrija tuvākajos gados plāno par vairākiem tūkstošiem palielināt zemessargu skaitu, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

“Mēs turpmākajos gados plānojam kopumā Zemessardzi attīstīt un diezgan būtiski palielināt zemessargu skaitu. Pašlaik viņu ir nedaudz vairāk kā 8000, taču mēs plānojam, ka aizies uz padsmit tūkstošiem zemessargu,” teica Vējonis.

Atbilstoši valsts aizsardzības plāniem līdz 2020.gadam zemessargu skaitu plānots palielināt no 12 000 līdz 13 000.

Ņemot vērā bruņoto spēku attīstīšanu, plānots palielināt arī profesionālā dienesta karavīru skaitu. Tāpat plānots uzņemt vairāk jaunsargu.

Jau iepriekš ziņots, ka Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra mērķis ilgtermiņā ir sniegt iespējas Jaunsardzes kustībā piedalīties līdz 16 000 jauniešu. Tā liecināja iepriekš valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums par Jaunsardzes attīstību 2015.-2024.gadā. Šobrīd centrs ar ļoti ierobežotiem personāla resursiem nodrošina nedaudz vairāk kā 6000 jaunsargu apmācību valsts aizsardzības jomā.

Ministrs skaidroja, ka cilvēku skaita palielināšana Zemessardzē, Jaunsardzē un Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) nav pašmērķis. Šobrīd aizsardzības resora mērķis ir nodrošināt pašreiz dienošo cilvēku apgādi ar visu nepieciešamo un veikt viņu pilnvērtīgu apmācību.

“Tikai pēc tam mēs varam runāt par plānveidīgu un daudz plašāku jaunu spēku piesaistīšanu. Pašreiz vēl nespējam cilvēkus Zemessardzē nodrošināt, lai viņi būtu pilnībā sagatavoti profesionāli. Atkarībā no mūsu iespējām budžetā un kapacitātes mēs ejam pakāpeniski uz skaita palielināšanu, jo mums parādīsies jaunas un unikālas spējas,” uzsvēra ministrs.

NBS komandieris Raimonds Graube teica, ka šobrīd profesionālajā dienestā ir aptuveni 5000 karavīru un viņu skaitu plānots palielināt par vairākiem simtiem karavīru. Arī viņš apliecināja, ka karavīru skaitu vajag palielināt, ņemot vērā iesāktos plānus par bruņoto spēku attīstību, piemēram, karavīri būs vajadzīgi, ieviešot mehanizācijas projektu un uzlabojot pretgaisa aizsardzību.

Arī komandieris apliecināja, ka vispirms nepieciešams ar atbilstošu ekipējumu un apmācībām nodrošināt pašreiz dienošos karavīrus un pēc tam domāt par viņu skaita palielināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vai tomēr nevajadzētu obligāto dienestu atjaunot.

  2. Zemessargs bez ieroča ir apaļa nulle. Zaļos cilvēciņus no Krievijas vieglāk ir iepludināt bez ieročiem. Tos tak viņi varēs paņemt no zemessargiem.

    • Tā jau domāts un arī zemessargus vieglāk apšaut pie noliktavām un nevis katru meklēt pa mājām un ja vēl būtu šautenes mājās, tad gan būtu savākšanas problēmas.
      Par visu padomāts, lai zaļajiem vīriniem vieglāk. Pirmie 80 jau pavasarī apciemoja Latviju -te pie radiem, te ekskursijā… un klusums.

Draugiem Facebook Twitter Google+