×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

AM: pret Latviju vērsta kampaņa (16)

Foto AP/Scanpix
Avots: TT NYHETSBYRÅNFoto AP/Scanpix Avots: TT NYHETSBYRÅN

Rakstā minētā fotogrāfija

Aizsardzības ministrija vērš uzmanību, ka saistībā ar pēdējo dienu notikumiem banku sektorā un ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu, ir augsta varbūtība, ka tiek īstenota no ārienes organizēta plaša mēroga informācijas operācija, kas pēc struktūras un izpildījuma ir identiska tām, kas tika novērotas priekšvēlēšanu laikā ASV, Francijā un Vācijā, portālu LA.lv informēja Aizsardzības ministrija.

Aizsardzības ministrijas analīze liecina, ka operācijas avots ir Associated Press žurnālista Karlo Piovano (Carlo Piovano) tvīts (ievietots Twitter 19.februārī 19:05) ar saiti uz vietni “AP News” un fotogrāfiju, kurā redzams Latvijas Bankas prezidents I.Rimšēvičs kopā ar vairākām personām. Pārbaudot fotogrāfiju starptautiskās fotoaģentūras “Scanpix” datubāzē, ir secināts, ka konkrētā fotogrāfija tajā ievietota vakar, 2018.gada 19.februārī, nevis jau 2010.gadā, un to ievietojusi trešā puse.

Aizsardzības ministrija vērš uzmanību, ka tālāk šī ziņa un fotogrāfija tikusi izplatīta interneta vietnēs, kas pirms tam par Latviju nav neko informējušas, daudzas no tām ir mazpazīstamas vai ar finanšu sektoru nesaistītas, tai skaitā “India Everyday”, “Idaho Press”, “The North Platte Telegraph”, “Conservative Angle”, “The Fresno Bee”, “Last Minute Christmas” . Dažās no šīm vietnēm konkrētais raksts ir vienīgā šāda veida publikācija. Šī ir metode, ar kuras palīdzību īsā laika posmā iespējams palielināt informācijas apjomu, kas uzrādās meklēšanas sistēmās.

Tas viss liecina, ka tā ir, iespējams, ļoti plaša informācijas operācija, lai nomelnotu Latvijas tēlu Rietumu valstīs un grautu sabiedrības uzticēšanos valstij. Ar diezgan augstu varbūtību var paredzēt, ka šīs nav informācijas operācijas beigas, un sekos turpinājums. Aizsardzības ministrija pieļauj, šis ir tikai sākums, lai no ārienes ietekmētu Latvijas iekšpolitiku un gaidāmās Saeimas vēlēšanas šā gada oktobrī.

Aizsardzības ministrija aicina sabiedrību kritiski izvērtēt informācijas avotus un nevairot šādu informācijas operāciju panākumus.

Aģentūra LETA ziņo, ka AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA nekomentēja, kura valsts šādu informācijas operāciju, iespējams, realizējusi, taču piebilda, ka viens no AM uzdevumiem ir analizēt notikumus informācijas telpā, jo informācijas telpa ir viens no hibrīdkara mērķiem.

AM pārstāvis nekomentēja vai izplatītā fotogrāfija ir autentiska vai oriģināla, jo svarīgāk ir pievērst sabiedrības uzmanību “šī fotogrāfijas stāsta izplatīšanas metodēm”.

“Mēs nekādā veidā neapšaubām AP darbu un to vai fotogrāfija ir autentiska. Tā nav AM atbildības joma,” uzsvēra Galkins.

Tāpat Galkins nekomentēja AP rakstā minēto informāciju, ka Rimšēvičs bieži viesojies Krievijā un ticies ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītāju Dmitriju Piļščikovu.

Šobrīd AM struktūras un Nacionālie bruņotie spēki darbojas ikdienas režīmā. Galkins nekomentēja vai ministrija šajā sakarā sadarbojas ar Rīgā izvietoto NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru un par iespējamo uzbrukumu informēta ir NATO.

FresnoBee

IdahoPress

IndiaEveryday

LastMinuteChristmas

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Arī jums tā pati slimība!

 2. Dīvaini gan ja kāds vēl šaubās par Krievijas nelietīgo kiberroku ar melu feikiem.Pāriešana uz valsts val.skolās UN balsojums Saeimā par Magņicka sankciju atbalstu.Urbis solīja kuskinu mac jau pagājušo gadu pirms 13 Saeimas vēlēšanām.Deru,ka uzdots rāpot pāqri līķiem,bet tikt pie varas visā Latvijā,jo Ušakam un SC jau par šauru RD un izzagts daudz,apsīkst iespējas,jo drīz ES nedos miljonus “palīdzībai”.Okupanti balsoja pret ES,Eiro ,NATO utt,bet cik ierāvuši nāsīs eiro no ES fondiem.Ne komsomols,ne PSKP tovarisči pat sapņot nevarēja PSRSā,ka dzīvos pilīs un brauks ar hammeriem,cepsies saulē maldivos utt.Desmitiem tūkstošu ielīduši kā jaunokupanti,pārkrievojuši Rīgu,Jūrmalu utt.Jārada viņiem apstākļi kā 1945,GADĀ,VĒRT DURVIS AR KĀJAS SPĒRIENU.lĪDZ VĒLĒŠANĀM gaidiet vēl KNAB aktivitātes un jaunas sesācijas.Ar tik stulbu valdību,kas nogāna visu jau pirms lietu noskaidrošanas.98 deputāti balsoja par Rimševiču!KUR tad bija SABs,DP,FKTK utt ja degungalā žurkas repo pa galdu,t.sk.,AB.LV ?Puķītis ir ķemcis no Ventspils ar neesošu mugurkaulu.Faktiski visi kam ziedoja AB.LV.Raud Ušaks,raud KM ministre utt.Kāda skāde!!

 3. Vai Rimševičam nocirstas jeb sasietas rokas?

 4. Par bildes īstenumu vai šmugulēšanu lai spriež ekspertīzes, citādi, par ko gan algu saņem. Bet attaisnošanās par neseno bildes publicēšanas variantiem var būt divi varianti. Vai nu Rimšēvics tiek smagi šantažēts, jo nav pakļāvies ļoti augsta līmeņa prasībām, vai , liekas tas tomēr mazāk ticams, mēģina no spēlītes izstāties. Atbilde jādod izmeklētājiem. Bet tās šļuras tai kantorī man personīgi vislielāko uzticību kaut kā neiedveš,

 5. ir cetri skivi nokaa mielojas cetri cilveki,bet tajaa galaa cetriem cilvekiem skivji nav,izskataas,ka tascits galdins un cita kompanija

 6. ēnojums kautkā nepārliecina

 7. Klausoties Rimševicu tapa skaidrs , ka viņš un LB ne par ko neatbild, nav nekādu tiesību,bet ar visiem runā, viesiem iesaka un iepazīstas!!!

 8. Ir kāds makšķernieks kurš nav sēdējis pie galda šaubīgā vietā kopā ar šaubīgiem tipiem?
  Cita lieta, ka ļoti augstai valsts amatpersonai tomēr vajadzētu lietot smedzenes domāšanai ar ko kopā braukt un uz kurieni, kādā kompānijā var nonākt, un to, ka kaitējumu vai apkaunojumu šādā veidā šī persona var nodarīt nevis tikai savam ego, bet stipri plašākam lokam u.c. blakusparādības.

 9. Tak atzinās viens pret vienu ētera, ka tur ir bijis un bilde ir OK

  • Bilde ļoti atgādina prastu viltojumu gan…
   Nezinu, bet jau tai laikā pat mobīlo fotoaparāti bija daudz labāki, lai uzņemtu šādi.

 10. A ko tur daudz fantazēt – ir viņš, vai nav!? Lai pats kungs pastāsta sabiedrībai – ir bijis tajā tusiņā, vai nē!?

 11. Secinājumus izdarīsim pēc tam,bet pagaidām tiešām izskatas pēc krievu centieniem nomelnot gan valsti gan izsaukt paniku finanšu sektorā.

 12. Tas, ka ievietota 19.februārī, vēl nenozīmē,
  ka bilde nebija uzņemta jau X gadus atpakaļ !
  Ēnas ir uz daudzām detaļām uz vienu pusi ;
  no viena punkta ir uz visām sejām zibspuldzes
  izgaismojums …

  • labā pusē galda mala ir vienāda, kreisā pusē tā ļoti atšķiras, tad vēl ēnas nemākulīgi notušētas, kreisā pusē trešam ru roka nedabiski iespiesta Rimšēviča zilajā jupķī, kremlim pietuvinātas bankas rīko haosu un tas ir pat muļķim skaidrs, mūsu valsts vīri tik ļap , ļap, bet agresīvāk vajag savu valsti aizstāvēt, pēc manām domām tas ir pirmais gājiens, jo visa Rīga ir pārdota un labus krēslus ieņem kremlim lojāli Latvijas nodevēji kas kalpo ienaidniekam, ja zzs+ c tiks pie varas mums ir cauri, Latvija būs kremļa guberņa.

 13. Kas tur bija ar tām Magoņa šmucēm un kukuļošanos Krievijā? Vai tad par šo tautudēlu vienīgo būtu savākuši kompromatu,gan jau citi ar vēl smagi dzims vai abortēsies ! 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+