×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

ĀM rīcībā nav informācijas, vai virs Ukrainas notriektajā lidmašīnā bijuši arī Latvijas pilsoņi

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā pašlaik nav informācijas, vai virs Ukrainas notriektajā “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīnā bijuši arī Latvijas pilsoņi, aģentūrai LETA apstiprināja ĀM preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Viņš apliecināja, ka ministrija pašlaik sazinās ar to valstu vēstniekiem, kuru pilsoņi ir gājuši bojā, taču ĀM rīcībā esošajā pasažieru sarakstā, kas saņemts no Nīderlandes, nav minēta bojāgājušo pilsonība.

“Pēc vārdiem nav iespējams noteikt, vai lidmašīnā atradās arī kāds Latvijas pilsonis,” skaidroja Eihenbaums. Viņš arī norādīja, ka līdz šim nav saņemti informācijas pieprasījumi par cietušajiem.

“Mēs esam saņēmuši vēl vienu sarakstu. Tas gan ir nepilnīgs, taču tajā ir norādīta pilsonība. Latvijas valsts piederīgie nav minēti,” piebilda Eihenbaums.

ĀM rīcībā esošajā lidmašīnas pasažieru sarakstā minēts, ka lidmašīnā kopumā atradās 298 cilvēki, no tiem 15 apkalpes personāla pārstāvji, kā arī trīs bērni.

“189 bojāgājušie ir Nīderlandes pilsoņi, 27 Austrālijas, 29 Malaizijas, 12 Indonēzijas, deviņi Lielbritānijas, četri Vācijas, četri Beļģijas, viens Kanādas, viens Jaunzēlandes un trīs Filipīnu pilsoņi. Četru bojā gājušo valsts piederība joprojām nav noskaidrota,” norādīja Eihenbaums.

Latvijas augstākās amatpersonas jau ir paudušas visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

Tāpat Latvija pieprasa nodrošināt, lai promaskaviskie bruņotie separātistu spēki, kas lielā mērā kontrolē šo teritoriju, nekavētu ātru starptautisku notikušā izmeklēšanas gaitu.

Kā ziņots, “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, nogalinot 298 cilvēkus, kas tajā atradās.

Lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, apliecināja Ukrainas valdība.

Arī Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs norādīja – ja tādā augstumā, kādā lidoja šī lidmašīna, notiktu tehniska kļūme, lidmašīnas apkalpe būtu paspējusi ziņot dispečeriem, pirms lidmašīna nogāztos.

Viņš piebilda, ka Latvijas lidsabiedrības “airBaltic” vadība šorīt agri no rīta informējusi, ka veikti papildu pasākumi, lai garantētu drošību lidojumos uz Ukrainu. Gorodcovs piebilda, ka plašāk par šiem pasākumiem jājautā lidsabiedrībai.

Savukārt Ukraina noteikusi stingrākus ierobežojumus virs karadarbības zonas un lidojumi pa ierastajām trasēm nav iespējami, teica Gorodcovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+