Kokteilis
Ceļo

Bažas par vulkāna izvirdumu: ĀM apzina latviešus, kas atrodas Bali 16

Reuters/LETA

Saistībā ar iespējamu vulkāna izvirdumu Bali Latvijas ārlietu dienests līdz šim ir sazinājies ar četriem valstspiederīgajiem, kuri atrodas Bali, vai viņu tuviniekiem un sniedzis informāciju par ieteicamo rīcību, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem un neatrasties vismaz 12 kilometru rādiusā no vulkāna. Vulkāna izvirduma laikā tā pelni var traucēt gaisa satiksmi, brīdina ministrijā.

ĀM arī mudina cilvēkus pirms došanās uz lidostu sazināties ar ceļojuma aģentūru vai aviosabiedrību, lai pārliecinātos, vai lidojums nav atcelts.

Ministrijas mājaslapā aktualizētajā ceļojuma brīdinājumā norādīts, ka Indonēzijas varasiestādes ir izsludinājušas augstāko brīdinājuma līmeni saistībā ar tuvojošos vulkāna “Mount Agung”, kurš atrodas Bali ziemeļaustrumos, izvirdumu.

Jau ziņots, ka, draudot vulkāna izvirdumam, savas mājas Bali salā pametušu vairāk nekā 57 000 cilvēku. Aguna vulkāns ir aktīvs kopš augusta, draudot izvirst pirmo reizi kopš 1963.gada.

Pēdējās dienās vulkāna aktivitāte pieaugusi un jūtama zemes drebēšana, kas liecina par magmas celšanos vulkāna krāterī.

“Izredzes, ka izvirdums notiks, ir diezgan lielas. Bet nav iespējams prognozēt, kad tas notiks,” sacīja Katastrofu seku novēršanas aģentūras preses pārstāvis.

Varasiestādes aplēsušas, ka vulkāna apdraudētajā zonā dzīvo aptuveni 62 000 cilvēku.

LA.lv