Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. maijs, 2015
Drukāt

ĀM: Zemestrīcē Nepālā šodien Latvijas valstspiederīgie nav cietuši

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Nepālā, kuru otrdien skāra 7,3 magnitūdu stipra zemestrīce, atrodas deviņi Latvijas valstspiederīgie, kuri dabas stihijā nav cietuši, informē Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM turpina uzturēt kontaktus ar visiem Nepālā esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem – saziņa notiek tieši vai ar paziņu un tuvinieku Latvijā starpniecību.

Tāpat ĀM ir vienojusies ar Somijas Ārlietu ministriju, ka Latvijas valstspiederīgie nepieciešamības gadījumā konsulāro palīdzību var saņemt Somijas vēstniecībā Nepālā.

Vienlaikus ministrijas pārstāvji iesaka ceļotājiem rūpīgi izvērtēt ceļošanas nepieciešamību uz Nepālu. “Tos, kas atrodas Nepālā, aicinām stingri sekot Nepālas iestāžu sniegtajām norādēm,” piekodina ĀM.

Ministrijā norāda, ka saskaņā ar ziņoto zemestrīcē otrdien bojā gājuši vismaz četri cilvēki. Pagaidām nav precīzu ziņu par nodarītajiem zaudējumiem, taču joprojām turpinās pazemes grūdieni, un pastāv lavīnu un kalnu nogruvumu briesmas.

Šī ir spēcīgākā zemestrīce kopš postošās 25. aprīļa 7,8 magnitūdu zemestrīces, kurā dzīvību zaudēja vairāk nekā 8 000 cilvēku un 14 000 cilvēku ievainoti. Tāpat nodarīti milzīgi postījumi valsts infrastruktūrai, iedzīvotāju mājokļiem, ēkām, arī vēstures pieminekļiem.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+