Latvijā
Politika

Amatā varētu atjaunot atlaisto Kravali 16


Tālis Kravalis
Tālis Kravalis
Foto: LETA

Iespējams, amatā varētu tikt atjaunots bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas vietnieks un Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis, kuru šī gada pavasarī atlaida no darba VID, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre uzsvēra, ka vienīgais iemesls, kādēļ Kravalis varētu tikt atjaunots amatā, ir, iespējams, nekorekta atbrīvošana no amata.

Kravaļa atlaišanas iemesls bija pielaides valsts noslēpumiem neesamība. Tomēr Finanšu ministrija no Satversmes aizsardzības biroja saņēmusi apstiprinājumu, ka Kravaļa atlaišanas brīdī viņam iepriekš izsniegtā pielaide vēl nebija anulēta.

Lēmums par Kravaļa atjaunošanu jāpieņem finanšu ministrei līdz piektdienai, tādēļ patlaban finanšu ministrijas eksperti veic pastiprinātu analīzi par dažādiem faktoriem.

Ja Kravalis tiktu atjaunots darbā VID, viņš atgrieztos tajā pašā amatā, no kura atlaists. Vienlaikus gan tiktu atjaunotas arī pret viņu ierosinātas disciplinārlietas, kas tika izbeigtas līdz ar viņa atlaišanu.

Saistītie raksti

Kā ziņots, nu jau bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone 29.februārī atbrīvoja no amatu savu vietnieku un Muitas pārvaldes vadītāju Kravali. Pētersone iepriekš skaidroja, ka Kravalim beigusies augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam un viņš nav lūdzis to pagarināt. VID vadītāja vietnieka amatā bez šādas pielaides nav iespējams strādāt, tāpēc pieņemts lēmums Kravali atbrīvot no amata.

Kravalis atlaišanu no VID apstrīdēja Finanšu ministrijā. Tiesības apstrīdēt ministrijā amatpersonas atbrīvošanu no VID paredz VID likums. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem FM Kravaļa iesniegums jāizskata mēneša laikā, bet, ja nepieciešama papildu ekspertīze vai informācija, tad šo termiņu var pagarināt līdz četriem mēnešiem.

LA.lv