×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2013
Drukāt

Amatnieka dāvana virtuvei – dēlītis ar mērvienībām, nažu komplekts u.c.

Foto - Ausma LukšaFoto - Ausma Lukša

Ir viegli gatavot ar mīlestību virtuvē, kas iekārtota gādīgi un kur ik pa laikam tiek ienests kāds sirsnīgs papildinājums, piemēram, kokamatnieka darinājums.


 

Esplanādē līdz 7. jūlijam darbojas tirdziņš “Līgo Dziesmusvētkos”, kurā piedalās meistari un ražotāji no visas Latvijas. Ar īpašu oriģinalitāti to vidū izceļas Jelgavas novada kokamatnieka Daiņa Lēgenberga stends. Meistara idejas jau vairākus gadus gūst atzinību gan Latvijā, gan ārpus tās. Dainis ar palīgiem gatavo gan liela mēroga objektus, piemēram, mēbeles, pirtiņas, mucas un baļļas, gan mazāka izmēra mājlietas – virtuves piederumus un dekorus.

 

Tiem, kas cenšas saglabāt līdzsvaru savā ēdienkartē, noderēs neliels palīgs virtuvē – dēlītis ar dažādu produktu mērvienībām, turklāt to var izmantot gan kā pamatni griešanai, gan kā dekoru noskaņas papildināšanai virtuvē.

 

Ja virtuves nažu komplektam vajadzīgs turētājs, piedāvājumā var atrast gan tradicionālos masīvos bloka turētājus, gan katram nazim paredzētu atsevišķu ietvaru kompozīciju.

 

Agrāk neredzētu formu meistars piešķīris priežu skalu pinumiem – sīpolu un ķiploku groziņiem. Tie lieliski savieno vizuāli pievilcīgo, vienkāršo dizainu ar ideālu risinājumu dārzeņu glabāšanai. Spraugas pinumā nodrošina ventilāciju un neļauj uzkrāties mitrumam, un šādu glabātavu viegli pakārt vietā, kur ir piemērota temperatūra. Interesanti izskatās šajā pašā tehnikā gatavoti pudeļu ietvari ar iededzinātiem greznojumiem.

 

Interesantas konstrukcijas saliekamie krēsli, kas vienlīdz labi lietošanai iekštelpās un dārzā. Koka posmi, kas veido sēžamo daļu, savērti uz trosēm, kuru nospriegojumu var regulēt. Palaižot vaļīgāk, krēslā var iesēsties dziļāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+