Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Amatnieku gadatirgus nesasniedz rekordu

Foto-LETAFoto-LETA

Brīvdabas muzeja gadatirgu aizvadītās nedēļas nogalē apmeklējuši 27,8 tūkstoši cilvēku, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece Kristīne Kūla.

“Tas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, pieļaujam, ka apmeklētāju skaits bija mazāks, jo notika daudz citu pasākumu,” teica Kūla, minot, ka muzejs bija cerējis šogad pārsniegt 30 tūkstoš apmeklētāju slieksni. Iespējams, ka apmeklējumu ietekmēja arī salīdzinoši vēsie laika apstākļi.

Muzejnieku novērojumi liecina, ka starp apmeklētājiem bija daudz vācu tūristi, par ko liecinot valodas lietojums pie amatnieku stendiem un koncertos, kā arī autobusu numuri muzeja stāvvietā. Brīvdabas muzejs iepriekš izvērsis reklāmas kampaņas Vācijā. Tāpat Kūla minēja tūristus no Japānas un Ķīnas.

Šogad novērota tendence, ka daudzi izvēlējās muzeju sasniegt ar taksometru, nevis brauca ar privāto auto. Muzeja ierīkotajās autostāvvietās šogad palikušas arī brīvas vietas, jo muzejs bija gatavojies lielākam vieglo automašīnu pieplūdumam.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļas nogalē gadatirgus norisinās 46.reizi. Latvijas kultūras dzīvē tas viens no vērienīgākajiem pasākumiem, ko apmeklē vairāki desmiti tūkstoši muzeja viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Gadatirgus ir kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+