Mobilā versija
+5.1°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Amatnieku gadatirgus nesasniedz rekordu

Foto-LETAFoto-LETA

Brīvdabas muzeja gadatirgu aizvadītās nedēļas nogalē apmeklējuši 27,8 tūkstoši cilvēku, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece Kristīne Kūla.

“Tas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, pieļaujam, ka apmeklētāju skaits bija mazāks, jo notika daudz citu pasākumu,” teica Kūla, minot, ka muzejs bija cerējis šogad pārsniegt 30 tūkstoš apmeklētāju slieksni. Iespējams, ka apmeklējumu ietekmēja arī salīdzinoši vēsie laika apstākļi.

Muzejnieku novērojumi liecina, ka starp apmeklētājiem bija daudz vācu tūristi, par ko liecinot valodas lietojums pie amatnieku stendiem un koncertos, kā arī autobusu numuri muzeja stāvvietā. Brīvdabas muzejs iepriekš izvērsis reklāmas kampaņas Vācijā. Tāpat Kūla minēja tūristus no Japānas un Ķīnas.

Šogad novērota tendence, ka daudzi izvēlējās muzeju sasniegt ar taksometru, nevis brauca ar privāto auto. Muzeja ierīkotajās autostāvvietās šogad palikušas arī brīvas vietas, jo muzejs bija gatavojies lielākam vieglo automašīnu pieplūdumam.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļas nogalē gadatirgus norisinās 46.reizi. Latvijas kultūras dzīvē tas viens no vērienīgākajiem pasākumiem, ko apmeklē vairāki desmiti tūkstoši muzeja viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Gadatirgus ir kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+