×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. novembris, 2015
Drukāt

Amatpersona: Ēģptē avarējusī Krievijas lidmašīna sadalījusies vēl gaisā (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ēģiptes Sinaja tuksnesī sestdien, 31.oktobrī, avarējusī Krievijas pasažieru lidmašīna, kuras katastrofā gāja bojā 224 cilvēki, sadalījusies, vēl atrodoties gaisā, taču pagaidām vēl ir pāragri izdarīt secinājumus par aviolainera katastrofas iemesliem, svētdien paziņoja Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) aviācijas drošības institūcijas Starpvalstu aviācijas komitejas (MAK) izpilddirektors Viktors Soročenko.

“Ir par agru pagaidām runāt par secinājumiem. Izjukšana notika gaisā, un fragmenti ir izmētāti lielā platībā – apmēram 20 kvadrātkilometru,” sacīja Soročenko žurnālistiem pēc katastrofas vietas apskates.

Jau ziņots, ka sestdien pēc pacelšanās no Šarmelšeihas lidostas Sinaja pussalas ziemeļos nogāzās ar zīmolu “Metrojet” strādājošās Krievijas aviokompānijas “Kogalimavia” lidmašīna “Airbus A-321”, ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, kas veica čārterreisu no Šarmelšeihas Ēģiptē Sanktpēterburgu. Reisa pasūtītājs bija Krievijas tūroperators “Brisco”.  Gandrīz visi bojāgājušie ir Krievijas pilsoņi, taču upuru vidū ir arī trīs Ukrainas un viens Baltkrievijas pilsonis. Pirms nogāšanās lidmašīna zaudēja sakarus ar gaisa satiksmes kontroli.

Ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts” saistīta organizācija Ēģiptē ir uzņēmusies atbildību par lidmašīnas notriekšanu, tomēr Krievijas transporta ministrs Maksims Sokolovs paziņoja, ka šī informācija nevar tikt uzskatīta par ticamu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ir acīmredzams, ka gan Krievija, gan Ēģipte par varēm grib noformēt šo avāriju kā tehnisku problēmu rezultātu. Vēl lidmašīna nebija lāga nokritusi uz zemes, kad “oficiālas personas” jau ziņoja par tehniskām kļūmēm, kas vēlāk tika atsauktas, jo piloti par tādām nemaz nav ziņojuši. Šādi caur presi tika sagatavota sabiedriskā doma. Krievija, kas uzmetas par lielu cīnītāju pret IV, par sprādziena vai terorakta iespējamību vispār nerunā. Iespējams, aiz politiskiem iemesliem, jo, būtu kaut kas nedzirdēts, ka džihādisti .pārspējuši viltībā pašu Putinu, kur nu vēl notriekuši lidaparātu. Tomēr fakti liecina, ka lidmašīna ir sadalījusies jau gaisā un visādas versijas par iekļūšanu grīstē un tml. izklausās visai nepārliecinoši. Lidmašīna tomēr nav plīša lācītis, kas pa šūvēm izirst gaisa turbulences ietekmē. Žēl, ka uz cilvēku nelaimes rēķina notiek politiskas spekulācijas, kas tikai samazina objektīvas izmeklēšanas iespējas.

  2. Kā lidmašīna var sadalīties gaisā? Kāda spēka, vai nu nākuša no iekšienes (spridzeklis), vai ārienes (raķete, šāviņš) rezultātā. Tā vai citādi, bet tad ir bijis terora akts. Kā citādi gan lidmašīna pati par sevi gaisā var izjukt?

Draugiem Facebook Twitter Google+