×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
25. augusts, 2016
Drukāt

Amatpersonām turpmāk būs jānorāda kopdzīves partneris; soctīklos plašas diskusijas (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ceturtdien, 25.augustā, Valsts sekretāru sanāksmes sēdē tika izsludināti grozījumi likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Grozījumi likumā paredzēs skaidras naudas uzkrāšanas ierobežojumus, pienākumu amatpersonām deklarācijās norādīt ziņas arī par laulātajam pielīdzinātu personu un pienākumu Valsts ieņēmumu dienestam (VID) salīdzināt deklarācijās pausto ar VID rīcībā esošo informāciju, informēja Finanšu ministrijā (FM).

Būtiski, ka jaunie grozījumi likumā paredzēs VID pienākumu pēc deklarācijas iesniegšanas veikt deklarācijā iekļauto datu salīdzināšanu ar tā rīcībā esošo informāciju. Ja tiks konstatēta valsts amatpersonas deklarācijā pausto ziņu neatbilstība, VID nosūtīs atbilstošai institūcijai informāciju tālākai rīcībai.

Tāpat grozījumi likumā paredz, ka valsts amatpersonām būs pienākums valsts amatpersonas deklarācijā norādīt arī laulātajam pielīdzinātu personu, kas atbilst šādiem kritērijiem – pastāvīgi dzīvo kopā ne mazāk kā vienu gadu, ir kopīga saimniecība un cieša personiska saikne, bet nav noslēgta laulība. Definīcija uz šo brīdi ir formulēta tādējādi, ka laulātajiem pielīdzinātajām personām likumdošana neliedz iespēju noslēgt laulību, taču tās nav izvēlējušās savas attiecības nostiprināt šādā veidā, savukārt laulības jēdziens izriet no Latvijas Republikas Satversmes. Nereģistrētas attiecības (personas dzīvo kopā un tām ir kopīga (nedalīta) saimniecība) tiek apzīmētas arī citos normatīvajos aktos, kā arī tiek noteiktas prasības attiecībā uz informācijas sniegšanu par laulātajam pielīdzināmu personu, piemēram, Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Uzņēmējs Pāvels Šnejersons uzskata, ka vairāk laika būtu jāvelta amatpersonu deklarāciju pārbaudei.

Labāk būtu sākuši pārbaudīt deklarācijas. Kāpēc par Koļegovu sāka interesēties tikai pēc izvrizīšanas VID amatam? twitter.com/irLV/status/76…

Žurnālists Toms Zariņš norāda, ka nepieciešams vienoties par atsevišķu terminu izpratni.

Vispār jau valstij galvā ir ārprātīgs juceklis par jēdzieniem “laulība” un “ģimene”. Nav tas viens un tas pats, nav irlv.lv/2016/8/25/rosi…

Ierēdnis Pēteris Krišjānis sapratis, ka ministrijas rosinātie likuma grozījumi būs labvēlīgi viendzimuma pāriem.

@zarinstoms tieši tā. Ja likums būs vispārīgi noformulēts, attieksies arī uz viendzimuma attiecībām.

Tikmēr lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības “Mozaīka” valdes priekšsēdētāja Kristīne Garina pieņem, ka likuma grozījumi tieši ignorēs viendzimuma pārus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu re, beidzot būs skaidrs ar ko pidarlietu ministrs taisa čiki-briki.

  2. te jāsmejas vēderu turot. students-dzivoju kopmitnes ar vel 3 džekiem, sanāk ka jādeklarē visi 3 jo dzīvo kopā, kopeja dzivojamā platiba, kopejs ledusskapis, kopeja sadzive….. to meiteni ko drāž var nedeklaret jo tas jau tikai sex nekā cita kopeja nav, ne dzivesvietas ne saimniecibas….
    vai teikim parādnieks kamer visas savas brūtes deklares un arlaulibas bērnus, tur nekad vietas veidlapā nepietiks…..
    jā un kā pārbaudis un kā sodis par nepatiesu ziņu sniegšanu?

  3. ko tik izdoma sitie noladetie kropli nekas nekas ilgi nebus jagaida

  4. Nu lai tā būtu, bet piemēram, ja tāds uzrādāmaja kopdzīvotājs ir bērna tēvs vai tikai kopdzīvotājs, tad viņa nāves gadījumā izmaksā pabalstu. Iespējams skarbi, bet man esot amatpersonai, nomira bērna tēvs un nekādu pabalstu nedabūju un brīvu dienu arī nedabūju, bet, redz, deklarācijā jāuzrāda- murgs. Lai pieņem kopdzīves likum projektu un viss būs skaidrs!

Draugiem Facebook Twitter Google+