×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Amatpersonas izsaka pateicību makšķernieku glābējiem

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) izteicis pateicību visiem dienestiem, kas piedalījās zemledus makšķernieku glābšanā no diviem dreifējošiem ledus gabaliem Rīgas līcī Majoros un Vakarbuļļos, aģentūru LETA informēja ministra padomniece Daiga Holma.

“Tikai saskaņota un profesionāla visu dienestu rīcība nodrošināja veiksmīgu cilvēku pārcelšanu krastā, izglābjot cilvēku dzīvības. Esmu gandarīts, ka visi iesaistītie dienesti nodemonstrēja augstu profesionalitāti un atbildību. Aicinu ikvienu, kas šajās garajās brīvdienās plāno doties makšķerēt vai pastaigāties pa ledu, vispirms nopietni izvērtēt situāciju, lai nenotiktu nelaime,” norāda Kozlovskis.

Kā informēja Holma, ministrs notikumiem sekoja līdzi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvās vadības pārvaldes centrā, kur tika koordinēti glābšanas darbi.

Izvērtējot veiksmīgos glābšanas darbus, no jūrā ieskalotiem ledus gabaliem noceļot vairāk nekā 200 cilvēkus, īpaši jāuzsver dažādu glābšanas dienestu un citu organizāciju spēja sadarboties, lai panāktu koordinētu rīcību un papildu materiāli tehnisko līdzekļu – laivu, kuģu, helikopteru – piesaisti glābšanas darbiem. Tā uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Vērtējot šodienas cilvēku glābšanas operāciju Rīgas līcī, viņš norādīja, ka tik liela skaita cilvēku izglābšana tik īsā laikā liecina par tajā iesaistīto glābēju augsto profesionalitāti. “Manuprāt, tā ir viena no veiksmīgākajām glābšanas operācijām,” uzsvēra Graube.

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā, Graube izsaka pateicību ikvienam, kurš iesaistījās glābšanas darbos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+