×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

Amatpersonu algas mēģina pabīdīt zem paklāja (15)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Tomēr Saeimas debatēs daļa deputātu neslēpa bažas, ka ar “tehniskiem grozījumiem” patiesībā tiek maskēts mēģinājums atkal slēpt amatpersonu atalgojumu.

“Panākt šo ienākumu atklātību, tas nebija vienkāršs ceļš. Slavenā Neo krimināllieta kalpoja par tādu starta punktu, lai amatpersonu ienākumi kļūtu publiski pieejami, lai sabiedrība, nodokļu maksātāji, zinātu, kam viņi ar saviem nodokļiem maksā algas. Es domāju, ka komisijas priekšlikums ir ļoti liels solis atpakaļ. To nedrīkst pieļaut!” debatēs brīdināja Aleksejs Loskutovs (“Vienotība”). Savukārt ārpusfrakciju deputāts Artuss Kaimiņš atgādināja kolēģiem Satversmes 2. pantu, ka Latvijas valstī suverēna vara pieder Latvijas tautai. “Nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, kur aiziet viņu nauda, cik attiecīgais ierēdnis vai amatpersona ir saņēmusi!” uzsvēra Kaimiņš.

Tomēr balsojumā ar 43 balsīm par (ZZS, “Saskaņa” un mazās opozīcijas partijas), 32 pret (“Vienotība”, NA un Kaimiņš) un vienam deputātam atturoties komisijas priekšlikums izslēgt algu publiskošanas prasību tika atbalstīts. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītājs Sergejs Dolgopolovs iebildumus nodēvēja par “absurdu demagoģiju”, jo likuma grozījumi ļaus šo lietu regulēt valdībai: “Sanāk, ka valdošo partiju – “Vienotības” un Nacionālās apvienības – pārstāvji neuzticas pašu veidotam Ministru kabinetam.” Dolgopolovs arī solīja, ka trešo lasījumu Valsts pārvaldes iekārtas likumā iecerēts papildināt ar vispārēju principu, ka iedzīvotājiem ir tiesības zināt par amatpersonu atalgojumu, bet sīkākas detaļas tiks noteiktas specializētajā atalgojuma likumā un MK noteikumos.

Tomēr I. Poikāns telefonsarunā ar “Latvijas Avīzi” pauda šaubas, ka šis solījums tiks ievērots. “MK noteikumi ir zemāka spēka normatīvais akts nekā likums. Pašlaik nav nekādas skaidrības, ko tie noteiks un vai vispār tiks pieņemti. Turklāt simboliski, ka galvenie atbalstītāji atklātības normas izslēgšanai bija vecie komunisti no ZZS un “Saskaņas”,” teica Poikāns.

Plānots, ka izmaiņas Valsts pārvaldes iekārtas likumā stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Šīm algām ir tikai jāsamazina vēl par 3% IIN!

 2. Tā rīkojas organizētā noziedzība valstī – slēpj līgumus, slēpj noziedznieku uzvārdus, korumpantus (NE) tiesā 10 gadus un neapcietina.

  Latvija ir murgs un nedroša valsts. Ne reizoi vien rakstīts – Korupcija tiesās – drauds valsts drošībai. Un Maksātnespējas administracija izmanto dienesta stāvokli, pārpērk īpašumus , kā rāda biesrība “Tauta pret Šlitki”, kurš sapircies lērumu zemes un spīdzina tautu un Tieslietu ministrija izliekas, ka nekas nenotiek.

 3. Mana mīļā latviešu tauta , kā tas ir, VIENOTĪBĀ nav korupcijas skandālu, Vienotība iestāja par tiesiskumu un atklātību, Vienotība iestājas pret oligarhiju, pieprasa taisnīgumu un tiesiskumu (Ints Dālderis) un VIENOTĪBA ir ar zemāko reitingu partija. Meli, kuri acīmredzami. Reitingi tiek pirkti un apmaksāti un iezombēts tautai, vēlētājiem, ka Vienotība ir partija ar zemu reitingu. Nereti dzird – ko, par Vienotību, nu, nē. Tā ir “slimība”, ko iegūst no “reitingiem” – kā nosaka reitingi, tā tauta balso un tad mums bāž “makaronus uz ausīm” – redziet, cik precīzi (???????) parādīja reitingi.

  Netici reitingiem un nevelcies tiem līdzi ar savu apziņu, tevi apmelo, DOMĀ ar galvu.

 4. Un kāds vēl iestāstīs Atbildēt

  Mana mīļā latviešu tauta , kā tas ir, VIENOTĪBĀ nav korupcijas skandālu, Vienotība iestāja par tiesiskumu un atklātību, Vienotība iestājas pret oligarhiju, pieprasa taisnīgumu un tiesiskumu (Ints Dālderis) un VIENOTĪBA ir ar zemāko reitingu partija. Meli, kuri acīmredzami. Reitingi tiek pirkti un apmaksāti un iezombēts tautai, vēlētājiem, ka Vienotība ir partija ar zemu reitingu. Nereti dzird – ko, par Vienotību, nu, nē. Tā ir “slimība”, ko iegūst no “reitingiem” – kā nosaka reitingi, tā tauta balso un tad mums bāž “makaronus uz ausīm” – redziet, cik precīzi (???????) parādīja reitingi.

  Netici reitingiem un nevelcies tiem līdzi ar savu apziņu, tevi apmelo, DOMĀ ar galvu.

 5. Ne velti savulaik Streips teica, ka lielāku politisko prostitūtu par ZZS nav

 6. pa manam visiem valdibas viriem.un ari sievam ieviest fikseto algu un stingri kotrolet lai visas astonas stundas butu tiesaja darba un ja nespej pasi tikt gala lai strada nakts mainu un bez maksas tapat ka slimnicas personals kuram pa virsstundam nemaksa

 7. Paldies Intam Dālderim, Vienotība – iestājas par tiesikumu.
  “Saskaņa” un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu, raksta Ilmārs Poikāns

  Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek iznīcināts. Pēc manas apcietināšanas Neo lietā 2010. gada 13. maijā Saeima grozīja Valsts pārvaldes iekārtas likumu, pievienojot 92. panta 2. daļu par amatpersonām izmaksātā atalgojuma ikmēneša publicēšanu iestāžu mājaslapās. Šodien, 2017. gada 11. maijā Saeima šim atklātības principam pārvilka pāri treknu svītru un izmeta šo daudziem tik traucējošo panta daļu ārā.

 8. Prēmijas,piemaksas,dubultu atvaļinājuma naudu,veselības apdrošināšanas polises un sociālos pabalstus pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām.

  • Paldies Vienotībai, Intam Dālderim. Viņš vienmēr ir preizs un lietišķs, gudrs, kas fredzams no runāv TV 24 un citos raidījumos – nekrīt uz mutes un runā pareizi, iestājas par VIENOTĪBAs programmu – par tiesiskumu – šeit par atklātību,/

   Un tagad jūs redziet, ko dara ZZS kopā ar Saskaņu!? Lasiet arī te:
   “Saskaņa” un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu
   Ilmārs Poikāns
   Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek iznīcināts. Pēc manas apcietināšanas Neo lietā 2010. gada 13. maijā Saeima grozīja Valsts pārvaldes iekārtas likumu, pievienojot 92. panta 2. daļu par amatpersonām izmaksātā atalgojuma ikmēneša publicēšanu iestāžu mājaslapās. Šodien, 2017. gada 11. maijā Saeima šim atklātības principam pārvilka pāri treknu svītru un izmeta šo daudziem tik traucējošo panta daļu ārā”.

 9. Atpakaļ uz treknajiem gadiem! Padomes valsts uzņēmumos jau atjaunotas.Vēl tikai jāatjauno konfidenciālie vadības līgumi un padomes namu pārvaldēs un muzejos!

 10. Protams,kad reņēdājiem nekas nav jāzina.Vai tas nav cinisms pret nodokļu maksātājiem? Māsām algām naudas pietrūkst,bet tautai nekas nav jāzina,jo tautas priekšstāvjiem jāsaņem prēmijas,piemaksas utt.

 11. Labi, ka Poikāns publiskojis visus uzvārdus no 100 “tautas pārstāvjiem” kas turpmāk grib slēpt savus ienākumus: tauta, iepazīstieties ar reālajiem krāpniekiem un zagļiem!

 12. tad .lai nebrinas .ka enu ekonomika ir liela.
  Driz algas bus valsts noslepums.

 13. Izskatās, ka labāk, lai tauta nezin, cik katrs saņem un cik strādā “mūsu” labā. Ja paskatās visas tās padomes, valdes utt. atalgojumus un prēmijas – tie ir milljoni nodokļu maksātāju naudas,, tad tikai saproti, ka tiešām viņiem ir vēlēšanās noslēpt summas, jo tās ir nenormālas.
  Vai tiešām tas notiks? Pagaidām neticu, bet… Ko par to domā Kučinskis un Vējonis????

 14. Premjeram vajag sākt ar valsts amatpersonām, kuras pamatdarba laikā lasa lekcijas, piedalās uzņēmumu padomes sēdēs, bīda biznesus u.c. Iznāk, ka lielie izzadzēji ir tieši amatpersonas, kuras saņem astronomisku valsts maksātu atalgojumu, bet darba vietā neatrodas, jo piepelnās citur. Sākt ar Spiridonovu, Pelēko, kuri represē uzņēmējus, bet paši darba laiku nenostrādā. Un mēneša beigās vēl saņem prēmijas, kuras paši parakstījuši…

Draugiem Facebook Twitter Google+