Latvijā
Politika

Amatu atstās vēl viens augsti stāvošs ģenerālis 16

Foto LETA

Beidzoties profesionālā dienesta līguma termiņam sakarā ar aktīvajam dienestam noteiktā maksimālā vecuma sasniegšanu, amatu pametīs Aizsardzības ministrijas (AM) izpildsekretārs militāro spēju attīstības jautājumos brigādes ģenerālis Juris Kiukucāns, informēja AM.

Līdz ar to aizsardzības nozarē paliek seši augstākā līmeņa virsnieki, kuri varētu kandidēt uz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatu pēc tam, kad to būs pametis Raimonds Graube.

Ceturtdien, 3.novembrī, ministrijā notiks Kiukucāna svinīgā atvaļināšanas ceremonija, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), AM valsts sekretārs Jānis Garisons, NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks atbalsta jautājumos brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs un regulāro spēku vienību komandieri.

Saistītie raksti

Kiukucāns bruņotajos spēkos dien kopš 1992.gada. Komandējošā sastāva virsnieka dienesta pieredzi viņš ieguvis, dienot Zemessardzes 54.bataljonā rotas komandiera amatā un vēlāk – Zemessardzes komandiera amatā. Starptautisku dienesta pieredzi Kiukucāns ieguvis, dienot Militārajā pārstāvniecībā NATO/Eiropas Savienībā Briselē. Dienesta laikā viņš ir pildījis arī NBS Apvienotā štāba priekšnieka un NBS komandiera vietnieka pienākumus. Kopš 2013.gada janvāra Kiukucāns dienējis AM izpildsekretāra militāro spēju attīstības jautājumos amatā.

Kiukucāns ir saņēmis dažādus apbalvojumus, tostarp par nopelniem Latvijas valsts labā 2004.gadā viņš apbalvots ar Viestura ordeni.

Nacionālās drošības padome nesen pieņēma zināšanai Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Graubes pilnvaru termiņš beidzas 2018.gadā. Graubem nākamgad aprit 60 gadi, un viņš publiski paziņojis, ka esot vecākais NATO valstu komandieris.

NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

LA.lv