×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Amatu VeA varētu zaudēt arī prorektora pienākumu izpildītājs Ratnieks (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz ar Ventspils Augstskolas rektora maiņu, amatu varētu zaudēt arī līdzšinējās augstskolas vadītājas Gitas Rēvaldes prorektora pienākumu izpildītāja amatā ieceltais Edvards Ratnieks (NA), aģentūrai BNS sacīja valdības VeA rektora vietas izpildītāja amatā apstiprinātais Kārlis Krēsliņš.

Krēsliņš norādīja, ka šāds jautājums varētu tikt pacelts dienaskārtībā, taču, ja tas tiks darīts, tad tas būs augstskolas lēmējinstitūcijas – Senāta lēmums.

“Šobrīd Ratnieka kungs ir prorektora amata pienākumu izpildītājs finanšu un administratīvajos jautājumos. Ja kādi lēmumi saistībā ar viņa amatu tiks pieņemti, tad tie tiks pieņemti likumiski un bez emocijām. Nebūs nekādi mani rīkojumi vai viedokļi “man nepatīk”,” teica Krēsliņš. Viņš sacīja, ka augstskolā nepieciešams veikt skrupulozu finanšu analīzi, veicot auditu un, ka tas no augstskolas puses jāveic finanšu jautājumos ļoti pieredzējuša cilvēka vadībā. Ratnieka izglītība un kompetences esot citā nozarē – viņam esot maģistra grāds jurispudencē.

VeA rektora vietas izpildītājs arī pastāstīja – augstskolas personāls ir domājis par to, ka izglītības iestādes resursos varētu atrast finanšu jautājumos atbilstošāku kandidatūru par Ratnieku, ja VeA Senāts šādu lēmumu pieņemtu. Viņš gan norādīja, ka pašlaik nekādus uzvārdus publiski nesauks.

VeA Satversmes sapulces priekšsēdētāja Dace Štefenberga iepriekš pauda, ka Rēvalde, neraugoties uz Senāta nelabvēlīgo balsojumu par Ratnieka iecelšanu prorektora amatā, viņu vienpersoniski iecēlusi prorektora pienākumu izpildītāja amatā. Tāpat viņa norādīja, ka Ratnieks un Rēvalde ar draudiem un paceltā balsī centušies viņu ietekmēt – parakstīt vienošanos par darba attiecību izbeigšanu.

Tāpat Štefenberga stāstīja, ka attiecības augstskolā saspīlējušās, jo saskaņā ar Ratnieka rīkojumu atbrīvota augstskolas speciālistes sabiedrisko attiecību jautājumos pienākumu izpildītāja Agnese Jēkabsone. Ratnieks šādu rīkojumu izdevis saistībā ar to, ka viņa esot zaudējusi darba devēja uzticību.

Jau ziņots, VeA Satversmes sapulce 25.maijā sēdē pieņēma lēmumu atcelt no rektora amata VeA rektori Rēvaldi kā uzticību zaudējušu. Viņa vērsās Administratīvajā rajona tiesā, lai pārsūdzētu augstskolas Satversmes sapulces lēmumu par atcelšanu no amata. Ventspils dome norādījusi, ka VeA nelikumīgi iztērēti pašvaldības līdzekļi vismaz 10 tūkstošu eiro apmērā un dome varētu neslēgt vienošanos par finansējuma piešķiršanu augstskolai no domes līdzekļiem, jo nav pārliecības par naudas lietderīgu izlietojumu. Tajā pašā laikā Rēvalde vērusies tiesā pret Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Vītoliņu par goda un cieņas aizskaršanu. Tāpat Rēvalde žurnālistiem apgalvojusi, ka VeA darbinieki saņem draudus ar mērķi piespiest tos neteikt neko pozitīvu par rektores darbu, kā arī saskaras ar politisko spiedienu.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD), izvērtējot procesu, kādā rektore tika atbrīvota no amata, ir konstatējis, ka lēmuma pieņemšanas procesā nav pārkāpti Augstskolu likuma un VeA Satversmes noteikumi.

Augstskolu likumā pausts, ka Satversmes sapulces kompetencē ir ievēlēt un atcelt rektoru. Tāpat likumā teikts, ka augstskolas rektoru atceļ no amata Ministru kabinets pēc augstskolas senāta vai attiecīgās ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likuma vai citu normatīvo aktu pārkāpumi.

Rēvalde vairākkārt norādījusi, ka, viņasprāt, augstskolas Satversmes sapulce lēmusi ārpus savas kompetences, jo rektoru atbilstoši var atcelt no amata pēc augstskolas Senāta vai izglītības un zinātnes ministra ierosinājuma, ja tā darbībā konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Eu, Kārli Krēsliņ, Tev kauna nav nemaz? .. Ko darīsi pēc tam, kad Lembi iemetīs aiz restēm?

  2. J a nebūtu tāda Ratnieka, tad augstskolā studijas būtu tikai par Maksu visiemstudējošajoe, ko ministrs Ķīlis centās izsist triecienā, bet aplauzās. ..

  3. Krēsliņš ir rīkojies kā nodevējs. Rēvaldei vajadzēja viņu atlaist pašā sākumā

  4. Tūlīt Krēsliņš varēs nodarboties ar iekšējo grupējumu cīņām

  5. Starp citu tai Rēvaldes gāzējai Štefenbergai ir liels kredīts Ventspils domē – nav varējusi laikā uzrakstīt doktora darbu

  6. haha, KrēsliņŠ!!! Kronis. Rēvaldi jau noēda tikai uz emociju pamata. Tagad, kad noēsta, kaut ko meklēšot. Pilnīgs p… Bēdziet no Ventspils

  7. Smiekligi. Krēliņš ir tīrs Aivara rokas laiža. Izdarīs visu, ko liks. Ar gudrību gan pašvaki. Tā gribējās rektora vietu, ka noēda Rēvaldi, kas viņu tur ielika. Kauns

  8. Tak zināms, ka Sniedze Šama ķīķerē uz šo amatu, ar kompetenci gan pašvaki!

  9. ja tas ir tas demagoģiskais “studentu pārstāvis”, kurš pirms dažiem gadiem palīdzēja nogāzt Ķīli, – aizstāvot, ka Latvijā jābūt 999 augstsskolu ar attiecīgu pulciņu trekno rektoru, – viņam piemērotākais būtu sētnieka amats ( ar pārbaudes laiku!)

  10. Labdien, Ratniekkungs! Vai tad tādu Ķīła kungu arī atminaties?

Draugiem Facebook Twitter Google+