×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Šulcs: “Latvija ir ļoti labi sagatavojusies Latvijas prezidentūrai” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs, tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci Saeimas namā. Šulcam šī ir pirmā vizīte Latvijā.

Latvijas nosauktās prioritātes prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē ir ambiciozas, vakar, apmeklējot Latviju, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs. Viņš uzsvēra, ka visas trīs prioritātes, kas būs uzmanības centrā, sāks īstenot Latvijas prezidentūras laikā, taču pēc sešiem mēnešiem to īstenošana nebeigsies. Tas attiecas gan uz Eiropas izaugsmes veicināšanu, gan darba vietu radīšanu, enerģijas savienības un iekšējā digitālā tirgus izveidi.

Viesojoties Rīgā, Šulcs redzējis stingru Latvijas valdības apņēmību pievērsties šiem jautājumiem. “Es sajutu daudz izšķirības, izlēmības un vēlmi konstruktīvi strādāt,” teica Šulcs. Viņš arī uzskata, ka Latvija var daudz darīt, lai šīs prioritātes tiktu īstenotas, neskatoties uz to, ka Latvija ir maza valsts.

ES ir nepieciešama izaugsme, tomēr tas nevar būt pašmērķis. Izaugsmei ir jābūt, lai tiktu radītas jaunas darba vietas, lai augstais bezdarba līmenis neposta sabiedrību, jo nav redzama nākotnes perspektīva, uzsvēra Šulcs. Viņš apliecināja, ka Latvijas nosauktās prioritātes ES prezidentūras laikā sakrīt ar ES mērķiem. Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka gan Latvija, gan EP ir vienisprātis, ka jāstrādā kopā visu Eiropas pilsoņu labā. “Visām mūsu darbībām ir jābūt vērstām uz to, lai katrs pilsonis justu, ka ir vajadzīgs ES,” sacīja Straujuma.

Valsts prezidents Andris Bērziņš tikšanās laikā ar M. Šulcu un EP politisko grupu līderiem analizējis drošības situāciju Eiropā saistībā ar Krievijas un Ukrainas konfliktu. Sarunas laikā tika vērtēti izaicinājumi ES ekonomikas izaugsmei, kā arī iekšpolitiskās attīstības tendences.

Apspriestas arī Latvijas prioritātes gaidāmajā prezidentūrā ES Padomē – Eiropas izaugsmes stiprināšana un ES lomas attīstība pasaulē, īpaši izceļot Austrumu partnerību un Centrālāziju. Šulcs tikšanās laikā atzina, ka “Latvija ir ļoti labi sagatavojusies Latvijas prezidentūrai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Uz tautas nodokļu maksātāju rēķina Latvijā varas pārstāvi rīko Latvijas prezidentūru.Lietuvai tas
    izmaksāja daudz lētāk.Šeit atksal iedzīvosies politiķi,ministri,ieredņi un atkal taisnosies ar savu
    mantkārību.

  2. Vispārīga vāvuļošana. Kā konkrēti tiks radītas darba vietas? Runāšana kā pirms vēlēšanām.

Draugiem Facebook Twitter Google+