×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Ambulatorais pediatrs strādā kūpošu muguru

Foto - LETAFoto - LETA

“Pirmdien – pirmajā dienā, kopš Bērnu slimnīcā papildus dežūrārstiem ieviesām ambulatorā pediatra konsultācijas, lai pacientiem mazinātu gaidīšanas laiku neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā un vienlaikus sniegtu palīdzību, – apskatei pie šī pediatra tika novirzīti jau vairāk nekā divdesmit bērnu.

 

Pirmdienas gan pacientu skaita ziņā slimnīcā vienmēr ir bijušas visnoslogotākās dienas. Trešdien šis speciālists apskatīja piecpadsmit bērnus, ar kuriem vecāki bija vērsušies slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā,” stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ambulatorā procesa vadītāja vietniece Renāte Snipe.

Bērnu slimnīcā darbs tiek organizēts tā, ka pēc pacienta ierašanās un reģistrēšanās neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā pirmo apskati veic šķirošanas māsa vai ār­sta palīgs. Tagad, konstatējot, ka dzīvība vai veselība neprasa neatliekamu palīdzību, pacientu novirza pie ambulatorā pediatra, kurš, ja tas tomēr izrādīsies nepieciešams, viņu ievietos slimnīcā t. s. observācijas nodaļā, lai izlemtu par turpmāko ārstēšanas gaitu.

“Slimnīcā vajadzētu nonākt gadījumos, kad tiešām draud briesmas bērna dzīvībai un veselībai,” uzsver R. Snipe. “Taču nereti pacientu vecāki nevis dodas pie sava ģimenes ārsta, bet gan uz slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu.

Pati tikko biju klāt situācijā, kad divgadīgu puisīti, kuru ģimenes ārsts steidzamā kārtā jau pirms mēneša bija nosūtījis pārbaudei pie mūsu pediatriem, atveda tikai tagad. Protams, omīte bija laimīga, ka saņēma ambulatorā pediatra konsultāciju, bērns tika apskatīts, nozīmēti izmeklējumi un pierakstīts pie dermatologa.

Iepriekš piesakoties slimnīcas konsultatīvajā poliklīnikā, kur ambulatori pieņem pediatri, bērns jau pāris dienu laikā būtu saņēmis ārsta konsultāciju.”

Situācijās, kad bērns klepojis nedēļu ilgi, viņam trīs dienas bijis mīksts vēderiņš, protams, pareizi būtu konsultēties ar ģimenes ārstu. Diemžēl savulaik pediatru institūcijas likvidēšana un mazo bērnu veselības stāvokļa uzticēšana dakteriem, no kuriem ne katrs ir speciālists šajā jomā, vecākus piespiedusi pašiem meklēt risinājumu, piemēram, atvedot bērnu uz slimnīcu, kur strādā speciālisti pediatrijā. “Viens cilvēks nevar zināt visu gan par pieaugušo, gan bērna veselību. Savulaik pediatru institūcijas likvidēšana bija milzīga kļūda. Pediatrs tomēr ir vajadzīgs,” pārliecināta R. Snipe.

 

 

Fakti

* Konsultācijai pie Bērnu slimnīcas ambulatorā pediatra nosūtījums nav nepieciešams. Konsultē bērnus ar akūtām saslimšanām katru dienu no pulksten 11 līdz 20. Nosūta uz izmeklējumiem un analīzēm, lemj par pacienta stacionēšanu.

* Ambulatoro pediatru konsultācija pēc iepriekšēja pierak­sta gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Gaidīšanas ilgums 1–2 dienas. Pieteikties iespējams, zvanot pa tālruni 8866 vai sūtot informāciju (bērna vārds, uzvārds, speciālists, vēlamais pieņemšanas laiks un jūsu tālruņa numurs) uz e-pasta adresi: 
poliklinika@bkus.lv.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+