×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

KNAB izvērtēs Amerika foto ar elitārajām kurpēm (12)

KNAB par šo foto uzsāk izvērtēšanuKNAB par šo foto uzsāk izvērtēšanu

Ekrānšāviņš no "Facebook"

Mainīts visrsaksts un papildināts teksts ar informāciju no KNAB.

Sociālajā tīklā “Facebook” ir ievietotas vairākas Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika (GKR) fotogrāfijas, kurās viņš iejuties modeļa ādā un, kā noprotams, reklamē kādā smalkā Rīgas veikalā nopērkamas elitāras kurpes.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs, vai nav pārkāptas likuma normas par reklamēšanu, kas amatpersonai nav ļauts.

“Lai izvērtētu, vai Ameriks ir ievērojis likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktos reklamēšanas un dāvanu pieņemšanas ierobežojumus, KNAB uzsāks publiski izskanējušo faktu pārbaudi,” portālu “la.lv” informēja biroja sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Amatpersonu iesaistīšanās reklāmās ir pretrunā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas paredz, ka amatpersonām ir aizliegts piedalīties reklāmās, savukārt Amerika pārstāvji ir pārliecināti, ka likums nav pārkāpts, jo fotogrāfijas neesot radītas reklāmas nolūkos.

Likuma “Par interešu konflikta novērošanu valsts amatpersonu darbībā” 17.pants paredz, ka valsts amatpersonai ir aizliegts izmantot savu vārdu reklamēšanai, izņemot gadījumu, kad tas ietilpst šīs amatpersonas pienākumos. Likums nosaka arī to, ka reklamēšana ir valsts amatpersonas personiskā vērtējuma publiska paušana par konkrētu komersantu, tā preci vai pakalpojumu, ja šī amatpersona par to saņēmusi atlīdzību.

Amerika padomnieks Mareks Gailītis skaidroja, ka fotogrāfijas savulaik tikušas fotografētas kādam Itālijas modes žurnālam, kas Amerikam uz foto sesijas laiku iedevis foto uzņēmumos redzamo apģērbu un apavus. Ameriks neesot kļuvis par “reklāmas seju” un arī nav saņēmis nekādu finansiālu atalgojumu par šo fotogrāfiju uzņemšanu, teica Gailītis.

Gailītis atzīmēja, ka šo fotogrāfiju parādīšanās radījusi zināmu pārsteigumu arī domes pārstāvjiem, tomēr Ameriks negrasoties cīnīties ar fotogrāfiju ievietotājiem portālā “Facebook”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Politiķi drīkst staigāt tikai džutas maisa auduma drēbēs un paštaisītās lūku vīzēs.

  • Nē nu, Ameriks jau tādas štātes vienkārši nevar atļauties. Cik tad tā vicemēra aldziņa Rīgā ir? Ja viņu grib smuki nofotografēt, viņam uz fotosesijas laiku tādas uzvelk, bet pēc tam novelk. Ko tas nozīmē? Ka Rīgas domes vadībai jāpaaugstina algas. Par laimi, Rīga, atšķirībā no valsts, to var atļauties.

 2. Sveiks biedrs Ameriks , atceros Tevi vēl no augstskolas komjauniešu laikiem , abi tajā laikā tur mācījāmies , tad biji baigi ideoloģiskais komunistu līdzskrējējs , tagad neatkarīgā Latvijā silta vieta Domē jau cik gadus un šikas ienīsto kapitālistu kurpes . Tad reiz izšķiries kas esi — trīceklīgs galerta receklis krievu paspārnē vai Latvijas patriots . Un domā ātri jo dzīvot tev ir atlicis tik cik nu ir ……

 3. [valsts] amatpersonām aizliegts izmantot foto kurpju reklamēšanai?

 4. smieklīgi…be

 5. NU GAN ATRADUŠI KO IZVĒRTĒT!!! VAI KAUNS NAV, KA TIK VIEN SPĒJ IZDARĪT??????????????? NAV TAČU AMERIKS UZVILCIS KĀDA LIELĀ “IZVĒRTĒTĀJA” KURPES…….

 6. Pie labas gribas, jautājums atrisināms piecās minūtēs. Bez liekas kladzināšanas. Un ja pēkšņi Amerika atvilknē parādīsies konvertiņš ar lielu summu – protams, ka viņam ar to nebūs nekāda sakara. Princips ir pavisam vienkāršs, proti, amatpersonai jānodrošina, lai viņa netiek izmantota – ja nevari, tad atbildi.

 7. Personigas kurpes, kada tur reklsma

 8. Izdarīgs sprukstiņš,ka tik maksā.

 9. lai KNAB izveertee Amerika 20%,nevis kautkaadu tupelu vicinaasanu

 10. Rīgas vicemērs Andža tupeļnieks. Šiki!

 11. Sveiks 20%!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+