×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Iespēra politkorektumam un iesoļoja Baltajā namā (10)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ASV 45. prezidents Donalds Tramps amerikāņu vēlētājam pilnīgi saprotamas zīmes kampaņā izšāva kā kolts – Vašingtona nestrādā jūsu labā! Negādā par darba vietām, neaizsargā no teroristiem, nenostiprina valsts robežas pret imigrantiem. Deva simboliskus, lieliskus spērienus pa pakaļu politkorektumam, kas daudziem likās miljonāra simpātiskākā īpašība, un iesoļoja Baltajā namā.

Pretiniece, no vēlētājus ignorējošās elites cēlusies misis Klintone, nespēja atbildēt ar svaigu lufti, bet atkārtoja glumas, remdenas runas, kas varbūt priecēja funkcionāru sugas pārstāvjus, bet nelīdzēja pietiekamā skaitā pievilkt minoritātes, jauniešus, sievietes, kam Hilarija centās izpatikt. Amerika tiecās pēc pārmaiņām un elektorātam ne pārāk grūti saprotamām, prozaiskām lietām.

Abpusējos atbalstītāju runasplūdos par Trampa personu sarakstīja bezgala daudz (kā viņš bija vēlējies). Ellišķīgā preses taurēšana par miljonāru kā zaļu gurķi politikā, apsaukāšana par odiozu paildzināja Baltā nama cietokšņa ieņemšanu, lika piekritējiem aptaujās slēpt izvēli, taču savilka ciešākā lokā baltos, dusmīgos vīriešus un sliktās amerikāņu meitenes izšķirošā stundā. Dāmas, kas uzdevās cietušas kā šķelmja Donalda svaigas gaļas laupījums, nenieka nespēja pret eņģeli, kas vēlētāju pamatmasai, darbaļaudīm, kārtīgiem kristiešiem, mormoņiem, Jehovas lieciniekiem čukstēja ausī apburošā vīrieša Trampa vārdu. Arī pretējā Klintonu nometnē ne visi ir balti gulbji.

Tomēr jāatzīmē, ka episkajā cīņā par prezidenta krēslu piedalījās divi simetriski nepopulāri kandidāti, savā ziņā radniecīgi fenomeni, kuru dēļ pasaule sačukstas, vai amerikāņi vairs pieder saprātīgām nācijām. Kas balotēsies nākamreiz lielīgā plātīzera un padzīvojušās kundzes vietā? Reperu barvedis vai pensionēta striptīzdejotāja, kas labojusies, kad satikusi Jēzu? Lai TV disputu mēbeles pārmeta Trampam politikas primitīvās daļas uzsvēršanu, izdabāšanu pūļa gaumei – temati saistīja jenkiju sabiedrības uzmanību. Jāraugās, kā kategoriskais mūra cēlājs uz Meksikas robežas, Amerikas varenības atjaunotājs organizēs solītā izpildi. Nevar piekrist, ka pēc mistera Trampa ievēlēšanas nekas liels nemainīsies, vajadzības gadījumā Kongress ierobežošot prezidentu. Pasaulē ir līdz šim neapgāžama saprašana, ka ASV prezidents ir visuvarens, tālab mūsu ārlietniekiem, kam sāp draudzenītes izgāšanās, jādibina siltas attiecības ar labo onkuli Semu. Otrkārt, iegrožot auļotāju Trampu ir kā apturēt viesuļvētru, un viņam ir ambīcijas īstenot piedāvātās pārmaiņas varas gaiteņos. Vecās dienas kārtības noteicēji saņēmuši vēl vienu mācību pirms Parīzes prezidentālajām un Berlīnes parlamenta vēlēšanām. Kazi, pat vientieši Latvijā aptvers, ka vietējai nekonkrētībai jāņem vērā – politiķi, beidziet muldēt, runājiet skaidru valodu!

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Priecē, ka visi klintones fani ir krimināli elementi, kas jau kuro dienu dedzina un posta līdzpilsoņu īpašumu!

 2. He – he, Līcītis arī pamazām kažociņu met?

 3. Man patīk, kā perostitucionāls medijs Latvijas republikā- LA, momentāli dzēš manus komentārus. LA- cik saņemiet bonusā no Sorasa un Klintones fondiem?

 4. Politkorektums un tolerance ir kalpu sindromi. latvieši, kā pamatoti norādīja nelaiķis Grūtups, ir kalpu tauta, kalpi izvēlas saimnieku, ja simnieka nav, kalpi saimnieku meklē. Jo viņi nav atbildīgi un domajoši.Liberālā demokrātija nostiprina varu uzurpējušu pārdales grupu varu, kura pakļauj tā, kā tas nav nepieciešams un par ir kaitīgs formācijās, kur primāra ir hierarhija. Hierarhija nosaka, kurš un kuri ir piemēroti varai. Tas ir- ir cienīgi varai. Jebkurš nevar būt jebkas- to , vai var būt, nosaka daudzu faktoru kopums, sākot no audzināšanas un izcelšānās ( iedzimtības), beidzot ar individuālājām īpašībām. Liberāli individuālās īpašības heroizē, padarot tās par primārām izvēlē ar mītu palīdzību, par tiem mūsdienu sabiedrībā rūpējas mediji, kuri ir padarīti prostitucionāli. Jebkura izvirzīšana pārdales grupām nosaka atlases kritēriju- ietekmēšanas iespējamību dēl vājībām. Tā seksuāli de'[generenti kļust par ārlietu ministriem, valsts sekretāriem, prezidentiem. Jo liberālajā sabiedrībā ir pozicionētas marionetes- lelles, kurām sniegta šķietamības vara. Tā ir liberālā demokrātija, kuras pionieris Austrumeiropā- Latvijas Republika caur savu vājību iemiesojumu- likumdevēju LR saeimu un šī likumdevēja vadlīniju uzstādītāju- Sorosa finansētām grupām, kā Delna, nosaka- iebilst, pretoties un aicināt uz šādas iekārtas ( vispārējas maucības iekārtas) gāšanu ir kriminālnoziegums. Tas nu bez politkoertktuma no manis

 5. Trampam ir jāatgādina, ka Baltija ir atļāvusi NATO lidmašīnām un lidotājiem reāli TRENNE’TIES PRET REĀLU PRETINIEKU ‘;LOTI TRUVU KAUJAS APSTĀKĻIEM.

 6. Jautājums – vai Latvijā nav tas pat un tā pat. Jūras vēja partija ar to Jūrmalas troksni, tad zaķīši pērk Saeimas biļetes, tad privātbiznesa interesēs likvidē Aluksnes slimnīcu un pat mieru neliek vēsturiskā Straupes pils – nu vajagot tos slimniekus izdzīt un viegli pārdot. Tad jau 14 miljoni kaut kādai E veselībai un nekā – nauda tu tūūū ….Armija ar rotaļu lāpstiņām un nekas…Viss sastāvējies un sasmacis – savulaik jau dakters Zatlers to izvēdināja, bet šodien veltas cerības uz bioloģijas skolotāju, kuram tā saprašana par telpu vēdināšanu ir tikai modes skatēs…
  Tā kā tas vējš var sākt pūst un ne no tās puses – var izvēdināties var sasmakt vel vairāk…

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Pirms vairākiem gadiem, apmeklējot vizītē Rīgu, toreizējais ASV prezidents Klintons (Hilarijas Klintones vīrs) publiski, pie Brīvības pieminekļa, paziņoja, to solot ASV vārdā: “Otras Jaltas nebūs!” Ar to prezidents domāja otrā pasaules kara beigu gadā Sabiedroto – ASV, Lielbritānijas, Francijas un PSRS vadītāju rīkoto Jaltas konferenci Krimā, kurā pārējie pakļāvās PSRS Staļina prasībai atļaut un neiebilst viņa plānam tuvākajā laikā okupēt un iekļaut PSRS sastāvā trīs Baltijas valstis – Latviju, Lietuvu, Igauniju, pakļaujot arī Poliju, kā “samaksu” par to, ka PSRS piekristu ar savu “lielgabalu gaļu” piedalīties arī pasaules kara noslēgumā karadarbībā arī Tālos Austrumos pret tobrīd vēl neuzvarēto Japānu. Baltijas valstis toreiz tika notirgotas, tādēļ daudziem Baltijas iedzīvotājiem nācās pamest dzimteni un doties trimdā. Prezidenta Klintona apsolīto varbūt būs jāatgādina arī jaunajam ASV 45. prezidentam Trumpam, ja viņs pats neprastos tomēr uzzināt šo vēsturi no saviem padomniekiem un turpinātu arī vēl amatā esot aplami izrunāties.

  • un tu domā, ka klintone ievēlēšanas gadījumā karotu ar Krieviju??? neaizmirsti, ka Latvijas ieņemšana Putinam prasītu tikai 0.30 min. Ne toreiz, ne tagad Rietumi par Latviju neiestāsies. Latvijas politiķiem jāprasa, kāpēc ir tik katastrofālas attiecības ar Krieviju? kas ir darīts, lai attiecības uzlabotu?

 9. Lai Trampam veicas! Atbildēt

  Vietējam establišmentam- tukšruņiem un silesbrāļiem, kangariem un klanīklām, augstprātības sēra piepēm aizaugušajām ausīm un acīm, nu beidzot būs jāņem vērā, ka tauta sarīkos protesta balsojumu! Pārspīlētās birokrāttolerances demagoģiskā cinisma esam atēdušies gana! Prasās pēc svaiga gaisa!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+