×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Amerikāņi diskutē par NSA darbībām

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedriskās domas aptaujā noskaidrojies, ka lielākā daļa amerikāņu atbalsta valdības izlūkošanas darba metodes, kas paredz, runājot ASV prezidenta Baraka Obamas vārdiem, “mērenu iejaukšanos” arī cilvēku privātajās dzīvēs.

 

Šāds pētījums veikts pēc tam, kad atklājās, ka ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA) terorisma draudu izmeklēšanai ievāca informāciju par miljoniem amerikāņu telefonsarunām un interneta lietošanas paradumiem. Vairāk nekā 56 procenti amerikāņu tomēr atbalsta šādas metodes, ja tās stiprina nacionālo drošību, tikmēr 41 procents NSA darbību dēvēja par “nepieņemamu”. Turklāt 45 procenti amerikāņu pauda, ka viņiem nebūtu iebildumu, ja valdība teroristu draudu likvidēšanas dēļ ietu vēl tālāk un novērotu arī cilvēku ikdienas aktivitātes internetā, raksta “The 
Washington Times”.

Ziņas par ASV izlūkdienestu izmantotajām informācijas iegūšanas metodēm britu laikrakstam “The Guardian” nodeva bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes datorspeciālists Edvards Snoudens, kurš pēdējās nedēļas, baiļojoties par iespējamo arestu ASV, pavadījis Honkongā.

Tiesa, kļuvis zināms, ka viņš jau izrakstījies no savas viesnīcas Honkongā, un viņa atrašanās vieta šobrīd nav zināma.

Tikmēr Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs sarunā ar laikrakstu “Kommersant” izteicies, ka Krievija būtu gatava piešķirt Snoudenam pa-tvērumu, ja šāds lūgums tiktu saņemts. Iepriekš izskanēja ziņas, ka ar lūgumu par politisko patvērumu Snoudens varētu vērsties arī Islandē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+