×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Amerikāņi ir slimīgāki un mirst agrāk nekā citu turīgo valstu iedzīvotāji

Foto - AFPFoto - AFP

Amerikāņiem ir sliktāka veselība, viņi mirst agrāk un biežāk cieš no slimībām nekā citu turīgo valstu iedzīvotāji, liecina publicētais Nacionālā izpētes centra un Medicīnas institūta pētījums.

Turklāt minētās problēmas skar visu vecumu amerikāņus, sākot no piedzimšanas līdz 75 gadu vecumam. Pat turīgākie amerikāņi un tie, kam ir veselības apdrošināšana, nav veselīgāki par līdzīgā situācijā esošajiem iedzīvotājiem citās pārtikušajās valstīs. “Mūs ir satriekusi šo atklājumu nopietnība,” norādīja pētījuma autoru komandas vadītājs profesors Stīvens Vulfs. “Amerikāņi mirst un cieš tādos mērogos, kas ir lieki, jo cilvēki citās augstu ienākumu valstīs dzīvo garākas dzīves un ir pie labākas veselības. Mūsu komandu satrauc tas, kādēļ desmitgadēm ilgi mēs paliekam nopakaļ.”

Šis ir pirmais šāds pētījums, kurā aplūkots slimību un ievainojumu apmērs un uzvedība visu vecumu ASV iedzīvotāju grupās un rezultāti salīdzināti ar situāciju citās bagātajās valstīs, piemēram, Austrālijā, Kanādā, Japānā un vairākās Eiropas valstīs. Pētījumā aplūkoto valstu vidū ASV ierindojusies pēdējā vai vienā no pēdējām vietām deviņās nozīmīgās kategorijās – bērnu mirstība un mazs jaundzimušo svars, ievainojumi un pašnāvības, pusaudžu grūtniecība un seksuāli transmisīvās slimības, HIV un AIDS izplatība, liekais svars un diabēts, sirds slimības, hroniskas plaušu slimības un darbnespēja. Turklāt pētījumā secināts, ka daudzas problēmas neproporcionālos apmēros skar tieši bērnus.

Neskatoties uz to, ka ASV veselības aprūpei atvēl lielākus līdzekļus nekā citas valstis, Savienotajās Valstīs ir augstākā bērnu mirstība starp pārtikušajām valstīm. Pētījumā varasiestādes aicinātas pastiprināt centienus identificēt un sasniegt nacionālos mērķus veselības aprūpē. ASV prezidenta Baraka Obamas vēsturiskā veselības aprūpes reforma, kas dos veselības apdrošināšanu lielākajai daļai cilvēku, kam pašreiz tādas nav, stāsies spēkā nākamgad.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+