×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Amerikāņi visvairāk gribētu atgriezt dzīvē princesi Diānu

LETA/AFPLETA/AFP

Velsas princese Diāna ir tā mirusī slavenība, ko visvairāk amerikāņu vēlētos atgriezt dzīvē, noskaidrojās otrdien publicētā aptaujā par dažādiem ar nāvi saistītiem jautājumiem.

35% aptaujāto vēlētos atdzīvināt princesi Diānu, kura pirms 16 gadiem gāja bojā autoavārijā Parīzē. 14% to vēlētos tehnoloģiju giganta “Apple” līdzdibinātājam Stīvam Džobsam, bet 11% – popzvaigznēm Maiklam Džeksonam un Vitnijai Hjūstonei.

Raidījuma “60 Minutes” un žurnāla “Vanity Fair” aptaujā piedalījās 1005 amerikāņi, no kuriem 55% būtu gatavi mirt savu bērnu, bet 12% – laulātā dēļ. 10% pauda gatavību mirt savu vecāku dēļ vai reliģijas vārdā, bet tikai 5% būtu gatavi atdot dzīvību par savu valsti.

70% no aptaujātajiem vīriešiem vēlētos, lai viņu sievas dzīvo ilgāk par viņiem, savukārt 46% sieviešu gribētu aiziet no dzīves pirmās.

Vien 24% cilvēku bija gatavi veikt krionisko saglabāšanu pat tādā gadījumā, ja tā būtu par brīvu, lai gan gados jaunāki cilvēki bija pielaidīgāki. Tas nozīmē, ka ķermenis tiek glabāts zemā temperatūrā ar cerību, ka nākotnē tam būs iespējams dot otru dzīvi.

Bārs vai iepirkšanās centrs tika atzīts par sliktāko vietu, kurā izkaisīt mirušā pelnus.

Taču 84% aptaujāto cilvēku gribēja, lai viņu nāve tiktu pieminēta “ar smiekliem, ēdienu un dzērieniem”, nevis svinīgu pasākumu.

Telefonaptaujas rezultāti tiks publicēti “Vanity Fair” oktobra numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+