×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Amerikāņi Ziemassvētkos masveidā dāvinājuši ieročus

Foto - AFPFoto - AFP

Amerikāņi savus tuviniekus Ziemassvētkos masveidā apdāvinājuši ar ieročiem, ziņo laikraksts “Daily Telegraph”.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) decembrī no ieroču tirgotājiem saņēmis pieteikumus par 1,5 miljonu pircēju pārbaudi, un gandrīz 500 tūkstoši pieteikumu saņemti sešu dienu laikā pirms Ziemassvētkiem. Tas ir lielākais jebkad reģistrētais ieroču pircēju skaits vienā mēnesī, pārspējot novembrī sasniegto iepriekšējo rekordu.

23. decembrī vien saņemti pieteikumi par 102 222 ieroču pircējiem, kas padara to par otru aktīvāko ieroču pirkšanas dienu ASV vēsturē. Rekords pieder šā gada 25. novembrim, kas ir vienu dienu pēc Pateicības dienas, kad tika saņemti 129 166 cilvēku pieteikumi par ieroču iegādi. Reāli pārdoto ieroču skaits varētu būt pat lielāks, ja pircēji iegādājušies vairāk nekā vienu ieroci.

Ieroču tirdzniecības pieaugums varētu būt saistīts ar iedzīvotāju bažām, ka ekonomisko grūtību laikā varētu pieaugt noziedzības līmenis. Vēl tiek uzskatīts, ka ieroču tīkotāji steidz iegādāties šaujamos, baidoties, ka tuvākajā laikā varētu mainīties ieroču tirdzniecības likumi. ASV Nacionālā šaujamieroču asociācija skaidro, ka iedzīvotāji gādā par pašaizsardzību, jo samazinās policistu skaits. “Es domāju, ka cilvēki apzinās – ja notiks kaut kas slikts, tad tas norisināsies starp viņiem un noziedznieku,” sacīja asociācijas pārstāvis. Turpretī ieroču izplatības apkarošanas aktīvisti norāda, ka daudzi ieroču īpašnieki vienkārši uzpērk jaunus šaujamos, jo Nacionālā šaujamieroču asociācija uzkurina paniku. “Mūsu redzētie dati liecina, ka aizvien mazākam cilvēku skaitam pieder aizvien vairāk ieroču,” sacīja “Breidija kampaņas ieroču vardarbības novēršanai” pārstāve. Pēdējos gados notikušie masu slaktiņi skolās, kā arī kongresmenes Gabrielas Gifordsas sašaušana pastiprinājusi diskusijas par stingrākas ieroču tirdzniecības uzraudzības ieviešanu ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+