×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Ķīmijas gigants no Latvijas apkalpos Tuvos Austrumus, Āfriku un Eiropu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

SIA "Cabot Latvia" darbinieki piedalās biznesa servisa centra atklāšanas pasākumā Upmalas biroju ēkā.

Viens no pasaules vadošajiem ķīmiskās rūpniecības produktu ražotājiem šonedēļ Rīgā atvēra biznesa pakalpojumu centru, kur nodrošinās darba vietas vismaz 120 darbiniekiem. No šā centra apkalpos uzņēmuma Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas (EMEA) reģiona klientus. “Cabot Latvia” sniegs grāmatvedības, kredītu un kredītu ievākšanas, maksājumu kontu, iepirkumu, klientu apkalpošanas, transporta, datu pārvaldes, informācijas tehnoloģiju un personālvadības pakalpojumus. Centrs uz Rīgu pārcelts no Beļģijas pilsētas Lēvenes.

“Mūsu uzņēmuma panākumi ir atkarīgi no cilvēkiem, ko mums izdodas piesaistīt. Vietējo speciālistu komandas aug­stais līmenis, ko mums izdevies izveidot pēdējo četru mēnešu laikā, ir tik tiešām iespaidīgs,” atzina “Cabot” prezidents un valdes priekšsēdētājs Patriks Prevo. Viņš arī piebilda – Latvijas valdības un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbība likusi “Cabot” justies Latvijā gaidītam. “Cabot” par došanos uz Latviju lēma vien pirms pusotra gada, bet darbinieku komandu veidoja piecus mēnešus. Centra vadītāja Hetere Elisa teic, ka gandrīz visiem kolēģiem ir bakalaura grāds. “Vislielākais pārsteigums man bija jūsu cilvēku zināšanas, enerģija un gatavība uzņemties iniciatīvu,” tā savus kolēģus raksturoja Hetere, kas “Cabot” darbojas 27 gadus.

Paši “Cabot Latvia” darbinieki izvēli turpināt karjeru ASV uzņēmumā galvenokārt pamatoja ar iespējām parādīt sevi starptautiskā kompānijā. Edgars Grūbe, kredītu analītiķis, pirms darba “Cabot Latvia” darbojās mazā uzņēmumā, kas piedāvāja konsultācijas finanšu vadībā. “Tā kā mācījos starptautiskās tiesības un biznesu, meklēju izaicinājumus starptautiskā kompānijā. Latvijā maz uzņēmumu spēj piedāvāt internacionālu vidi un iespējas,” tā Edgars.

“Cabot Latvia” komunikāciju speciāliste Madara Pavāre uzsver – viņu biznesa pakalpojumu centri interesē kopš mācībām Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā. “Agrāk strādāju IT nozarē mārketinga jomā. Mani uzrunāja starptautiskās iespējas, uz cilvēku orientētā kultūra un darba specifika – komunikācija Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā,” savu izvēli pamato Madara.

LIAA vadītājs Andris Ozols teic, ka ar investīciju piesaisti biznesa pakalpojumu centru izveidei Latvija “defektu ir padarījusi par efektu”. Proti, daudziem grāmatvežiem un tautsaimniekiem ir grūti atrast darbu, tomēr pakalpojumu centros viņi var pielietot savas zināšanas un eksportēt pakalpojumus. Nav arī noslēpums, ka starptautiskie uzņēmumi biznesa pakalpojumu centrus Latvijā izvieto tāpēc, ka mūsu valstī ir zemākas darbaspēka izmaksas nekā citviet.

Pēc LIAA aplēsēm, patlaban Latvijā darbojas 37 biznesa pakalpojumu centri. Globālo biznesa pakalpojumu sektoru Latvijā pēdējos gados uzskata par vienu no visstraujāk augošajām nozarēm, kur nodarbināti aptuveni 5000 cilvēku.

Uzziņa

“Cabot Corporation”

1882. gadā dibināts ASV uzņēmums, viens no pasaulē vadošajiem ķīmiskās rūpniecības uzņēmumiem.

Veido un ražo dažādus transporta, infrastruktūras, vides u. c. nozarēm nepieciešamus risinājumus, izmantojot gumijas, oglekļa, silīcija un dažādu kompozītmateriālu izejvielas.

Izvietotas 43 ražotnes 21 valstī, nodarbina aptuveni 4600 cilvēku visā pasaulē. Eiropā patlaban darbojas 
20 uzņēmuma pārstāvniecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pat pavārus ņem darbā 🙂 Tad jau Latvijas pārtikas tehnologiem tādas perspektīvas paveras!

  2. Sis firmas Latvijas darbiniekiem krievu valodas prasana bus nepieciesama kvalifikacija?

Draugiem Facebook Twitter Google+