Pasaulē
Citur

Amerikānim par piecu cilvēku nošaušanu lidostā – mūža ieslodzījums0

Foto – Shutterstock

ASV piektdien piespriests mūža ieslodzījums Irākas kara veterānam, kurš pagājušajā gadā Floridas štata Fortloderdeilas lidostā nošāva piecus cilvēkus un sešus ievainoja.

28 gadus vecajam Estebanam Santjago draudēja nāvessods, taču viņš izvairījās no tā piespriešanas, panākot vienošanos ar prokuratūru, ka viņš tiesā atzīs savu vainu apmaiņā pret to, ka viņam netiks piespriests augstākais soda mērs.

Santjago, kurš bija nopircis vienvirziena biļeti, pagājušā gada 6.februārī atlidoja uz Fortloderdeilas lidostu no Ankoridžas, Aļaskā, kur dzīvoja. Viņš atklāja uguni bagāžas saņemšanas zālē ar deviņu milimetru kalibra pusautomātisko pistoli “Walther”, kuru viņš bija atvedis bagāžā un bija deklarējis. Viņam bija līdzi divas magazīnas, kuras viņš pilnībā izlietoja, raidot apmēram 15 šāvienus. Kad beidzās munīcija, viņš nometa ieroci un apgūlās uz grīdas, un policija viņu aizturēja.

Esot apcietinājumā, Santjago tika diagnosticēta šizofrēnija, taču mediķi norādīja, ka šī slimība viņam netraucēs saprast tiesas prāvas gaitu.

2016.gada novembrī Santjago ienāca Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) nodaļā Ankoridžā un apgalvoja, ka ASV valdība kontrolē viņa prātu un liek skatīties teroristu grupējuma

“Islāma valsts” videoierakstus. FIB darbinieki pēc Santjago iztaujāšanas izsauca policiju, kas aizveda viņu uz psihiatrisko slimnīcu.

Santjago, kurš ir bijušais Puertoriko un Aļaskas Nacionālās gvardes karavīrs, dienēja Irākā no 2010.gada aprīļa līdz 2011.gada februārim. 2016.gada augustā viņš tika atvaļināts no Aļaskas Nacionālās gvardes par neapmierinošu dienestu, vēstīja ASV mediji.
Pēc prokuratūras sniegtajām ziņām, Santjago lietojis LSD un citas halucinogēnās narkotikas.

LA.lv