Uncategorized

Amerikānis Izraēlā nošauj viesnīcas darbinieku un pats iet bojā apšaudē ar policiju 16

Foto – AFP

Izraēlas Sarkanās jūras kūrortā Elatā kāds ASV pilsonis sācis šaudīties, nogalinot vienu viesnīcas darbinieku, bet tad arī pats zaudējis dzīvību, izraisoties apšaudei ar drošības dienestu pārstāvjiem.

 

Izraēlā, turpinoties nedēļu ilgajām jūdaistu svētku “Sukkot” brīvdienām, kūrorts bijis pilns ar atpūtniekiem. “Kāds amerikāņu tūrists Elatā viesnīcas “Leonardo Club” vestibilā atklāja uguni, nogalinot vienu cilvēku,” pastāstīja policijas preses pārstāvis Mikijs Rozenfelds. Vēlāk likumsargi apliecināja, ka uzbrucējs bijis šefpavāra palīga amata māceklis, bet nesen ticis atbrīvots no darba. Viņš piektdien ienācis viesnīcas vestibilā un vienam no apsargiem atņēmis ieroci. “Šāvējs iebarikādējās virtuvē, tad viņu ielenca policisti, ieskaitot specvienību pārstāvjus, kas aicināja viņu padoties,” pastāstīja policijas pārstāve Luba Samri. “Noritot sarunām ar policiju, viņš atklāja uguni. Tie savukārt atklāja pretuguni un viņu nošāva.” Pēc pieredzētā šoka divi tūristi nogādāti slimnīcā.

“Šis cilvēks bija šefpavāra palīga amata māceklis, kuram pēc atlaišanas no darba izraisījās strīds ar savu vadītāju,” skaidroja Samri, piebilstot, ka incidents ir tikai un vienīgi krimināla rakstura atgadījums. 20 līdz 30 gadus vecais šāvējs ieradies Izraēlā apmaiņas programmas ietvaros, ziņo Izraēlas mediji. “Kā saprotams no viesnīcas personāla teiktā, viens darbinieks, kurš ticis atlaists no darba, ienāca ēdamzālē un sāka šaut uz visām pusēm,” tīmekļa medija “Ynet” radio apliecināja viesnīcas ciemiņš Alons Razs. “Visi viesi skrēja baseina virzienā un mēģināja sasaukt tos, kas vēl bija savos numuriņos.” Kā paskaidroja policija, viesiem likts atgriezties numuriņos viņu pašu drošības dēļ līdz šāvējs tiks aizturēts.

Pēdējo gadu laikā Elata vairākkārt pieredzējusi Sīnāja pussalā bāzēto kaujinieku uzbrukumus. Augustā pilsētu satricināja divi sprādzieni, un arī aprīlī pieredzēti divi līdzīgi uzbrukumi. Tajos nodarīti nebūtiski bojājumi, bet neviens cilvēks necieta. 2010. gada augustā divas no Sīnāja pussalas izšautas raķetes, kas, pēc visa spriežot, bija mērķētas uz Elatu, trāpīja Jordānijā, vienu cilvēku nogalinot un piecus ievainojot.

LA.lv