×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
15. maijs, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: Amerikanizētā “Saskaņa” un Kremļa “āža kāja” (6)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Raidījums “Nekā personīga” ziņo, ka “Saskaņa” pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām algos politiskos konsultantus no ārvalstīm. Turklāt nevis no Krievijas, kā varētu padomāt, zinot šīs partijas vēsturi un ideoloģisko virzienu, bet no Amerikas Savienotajām Valstīm. Lai gan, iespējams, ka tieši tā arī ir galvenā ideja – nevis patiešām saņemt kādus izcili gudrus padomus no aizokeāna vīriem, kuri diez vai smalki pārzina Latvijas politisko virtuvi, bet parādīt – re, “Saskaņa” ir mainījusies, kļuvusi rietumnieciska. Šajā ziņā Ušakova/Urbanoviča partijai ir izdevīgi, ka šī informācija “noplūst” latviešu medijos, pat ja beigās izrādītos, ka nekas nopietns tur apakšā nav.

Kas tad ir šie pieaicinātie amerikāņi? Raidījumā minēti vairāki uzvārdi. Deivids Merkels pildot “savedēja” lomu. Viņš ir domnīcas “Atlantic Council” pētnieks, bijušais Valsts departamenta darbinieks. Laikā, kad ASV prezidents bija Džordžs Bušs, bet par ārlietām atbildēja Kondolīza Raisa, Merkels koordinējis amerikāņu politiku Krievijā, Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā, ieguvis labus sakarus. Tagad viņš ir biežs viesis “Saskaņas” politiķa Jāņa Urbanoviča rīkotajā “Baltijas foruma” konferencēs. No ārzemēm aicināto foruma dalībnieku uzskati nereti atbilst Latvijas žurnālistu iemīļotajam apzīmējumam “prokrievisks” (atšifrējums – uz Krievijas un Putina politiku raugās pragmatiski, cenšas Krieviju saprast un attaisnot, uzskata, ka nepieciešama ciešāka sadarbība kopēja labuma vārdā). Tiesa, ja salīdzina, piemēram, ar citu “Baltijas foruma” viesi – bijušo ASV vēstnieku PSRS Džonu Metloku, kurš pēdējā laikā uzstājies gandrīz vai kā Putina advokāts (kaut vai intervijā “Latvijas Avīzei” 2017. gada jūnijā), D. Merkels ir daudz tuvāks ASV oficiālajai pozīcijai un Krievijai veltījis ne mazums kritikas. Arhīvā var atrast 2015. gada interviju Latvijas Televīzijai, kur D. Merkels spriež: “Mūsdienu Krievija ir pat neparedzamāka kā Padomju Savienība, jo ir atkarīga tikai no viena cilvēka lēmumiem.”

Izmantojot šī “Baltijas foruma” viesa starpniecību, “Saskaņa” esot tikusi pie vēl viena amerikāņa – Kristiana Ferija, kura darbības lauks jau ir tieši vēlēšanu kampaņu organizēšana, ar ko viņš nodarbojas kopš 1996. gada. Raidījumā piesaukti divi pazīstamu ASV politiķu uzvārdi, kuru kampaņas viņš esot veidojis. Tie ir Džons Makkeins un Lindsijs Grems. Te gan varētu nedaudz paskatīties, kāda tad bijusi K. Ferija loma un kā ar šīm kampaņām veicies. 2008. gada prezidenta vēlēšanās Dž. Makkeins ieguva Republikāņu partijas nomināciju, taču viņam un komandai, kuras sastāvā bija arī K. Ferijs (atbildīgs par kampaņu interneta vidē), nācās atzīt Demokrātu partijas kandidāta Baraka Obamas pārliecinošo pārspēku. Vēl lielāka izgāšanās bija L. Grema kampaņa. Republikāņu senators 2015. gadā plānoja iesaistīties ASV prezidenta velēšanās un piesaistīja K. Feriju kā kampaņas vadītāju, taču jau pēc dažiem mēnešiem klusi izstājās no cīņas, jo izrādījās, ka aptaujas viņam paredz tikai 0,5% vēlētāju atbalstu. Pieaicinātais profesionālis neko nebija spējīgs mainīt.

Tomēr mums interesantāka varētu būt kāda cita K. Ferija biogrāfijas epizode – no 2003. līdz 2008. gadam, kad viņš strādājis pie skandalozā Pola Manaforta un, kā ziņo izdevums “A National Journal”, bijis iesaistīts vēlēšanu kampaņā Ukrainā, kur palīdzējis prokremliskajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam un viņa partijai. Jāpiebilst, ka tagad Polam Manfortam ASV tiek pārmesta arī slepena Putina interešu lobēšana, vadot Donalda Trampa kampaņu. Tātad Kremļa “āža kāja”, lai arī netieši, te tomēr pazib.

Vēl jau, protams, paliek jautājums – par kādu nauda tas tiks apmaksāts? Te nu darbs KNAB izmeklētājiem, jo par darījuma summām “Saskaņas” līderi medijiem nestāsta. Bet vai ar stāstiņiem par amerikanizēto “Saskaņu” var aizmiglot acis Latvijas sabiedrībai? Te būtu vietā citāts no bijušā Augstākās padomes un Saeimas deputāta Odiseja Kostandas intervijas “NRA”: “Prokremliskie spēki berzē rokas un pieprasa, lai dod grožus viņiem rokās, sak, mēs pie varas neesam bijuši, tagad mūsu kārta, mēs visu sakārtosim! Sakārtos tā, ka zāle pēc tam neaugs…”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. “Sakārtos tā, ka zāle pēc tam neaugs…”

  Precīzāk pateikt diez vai iespējams. To jau viņam kremlis ir noteicis, tāpēc arī tik drudžaina darbošanās. Vai tiešām savas valsts mums nebūs žēl?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. jā ušakovam jums sāk skriet!kolorādo vaboles dos padomus!ko bandīti var palīdzēt,tikai zagt un laupīt!

 4. Mums gan nav ko uztraukties. Pildam nacionālās kustības un Latvijas attīstības bremzēšanas uzdevumu ļoti labi. Kā mums, daudzus gadus atpakaļ, austrumu saimnieki pateica, tā arī darām. Uztaisām skaistus šovus Krastmalā; klusējam, kad ar OIK aplaupa Latvijas tautu; neko nedarām, lai tautieši nebrauktu vergot uz ārzemēm; priecājamies par 3A sasniegumiem; esam savu Maksātnespējas un naudas iekāšanas kantori izveidojuši, ……. vienvārsakot – savu Latvijas attīstības bremzēšanas misiju un austrumu uzdevumu, darām pēc labākās sirdsapziņas.

 5. Pēdejā laikā alkatīgā Trampa līdzgaitnieki Atbildēt

  Ieguvuši diezgan sliktu slavu sadarbojoties ar Kremła draugiem, paplašinot Kremła ietekmi Eiropā. Viens tāds manamāks ir Manaforts… tagad nāk citi. Vai Republikāńi par naudu gatavi atdot Eiropu Putinam? Tādēł jau arī tā izmeklēšana no kuras Tramps baidas.

 6. Ka cilveks, vismaz lielakaja un nomacosaja vairakuma, ir nevis domajosa butne, ta saucamais Homo Sapiens, bet visparastakais programmejamais biorobots.
  Tiesi tapec tik plasi tiek izverstas programmesanas, jeb propagandas – smadeznu skalosanas akcijas, lai tajos ieliktu kadam nepieciesamas uzskatu programmas.
  Un tas, protams, nav 1 dienas jautajums, bet nemitigs apstrades darbs kops dzimsanas. Tiesi tapec visadas sektas lien jau b/d, lai ieliktu savas programmas, tiesi tapec tiek raditas patuksas izglitibas programmas, lai neiemacitu cilvekus domat patstavigi, kas tos izmantojosiem ir nevelami.
  Un tas nav kads ekstremistiks cilvek nideju uzskats, bet zinatniski pieradits FAKTS, ka cilveku berni, kas kadu iemeslu del bijusi atskirti no civilizacijas, augusi kadas citas vides, ka Mauglis, piemeram,, NEKAD nav spejigi adapteties tajas.
  Tapec laikam ari austrumu totalitarismos degradetie un ieprogrammetie diez vai spes ieklauties tiem nesaprotama vide. Pie tam, ujn it seviski, ja uztureties cita tiem palidz pseido demokrati un pseido liberali, kas tadejadi nevis aizstav kadas to deklaretas brivibas, bet dara tiesi pretejo – visiem spekiem uztur dazadu cilveku, un to attistibas pretnostatijumu, tadejadi radot potencialus konfliktu draudus.
  Ir jasaprot, ka maksligi programmeta atpaliciba, degradacija, lai aiz kadiem citiem saukliem ta masketos, nav ne kultura, ne religija, ne cilveka cienigs dzives veids vispar. Bet vergturu iedibinata un uztureta atkariba, kuru tie tadejadi aizstav.
  Tapec ista demokratija un faktiski vieniga cilvek milestibas forma ir nevis tuksi glaimi, bet to atgriesana pie Civilizacijas, tatad pie patstavigas spriest spejas, nevis iekaltu dogmu kladzinasanas.
  Galu gala vienotu izglitibas sistemu pamatmerkis ari ir tiesi tads, lai cilveki butu spejigi savstarpeji komunicet vismaz kada noteikta 1 limena apmeros, nevis atrastos dazadu gadsimtu izpratnes limenos, kuriem komunikacija un vertibas ir principiali atskirigas, pat savstarpeji opozicija.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Griezt vai negriezt – tāds ir jautājums!

Igaunijas valdība nolēmusi atbalstīt nostāju, ka visā Eiropas Savienībā jāatsakās no pulksteņa rādītāju pagriešanas par vienu stundu divreiz gadā, kā tas tiek darīts pašlaik, pārejot no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ.

Igaunijas valdība uzsvēra, ka visā ES būtu nepieciešama vienota nostāja par laika joslām. Lietuvas valdība 25. jūlijā nolēma ierosināt Eiropas Komisijai atteikties no ikgadējās pārejas uz vasaras laiku un tā vietā pastāvīgi ieviest pašreizējo vasaras laiku. Arī Polija, Somija un vairākas citas valstis atbalsta nostāju, ka nepieciešams atteikties no laika maiņas divreiz gadā.

Eiropas Komisija pēc Eiropas Parlamenta lūguma ir izsludinājusi publisko apspriešanu par pašreizējo kārtību, kad katru pavasari ES notiek pāreja uz vasaras laiku, bet katru rudeni – pāreja atpakaļ uz ziemas laiku. Publiskā apspriešana ilgst no 4. jūlija līdz 16. augustam.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+