Kultūra
Kultūrpolitika

Amerikāņu baleta guru Liepājā 16

Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šovakar izcils notikums –  pasaules turnejas gaitā uz tās lielās skatuves ar mūsdienu dejas šovu “Strum” uzstāsies viena no pasaulē vadošajām laikmetīgā baleta trupām  “Complexions Contemporary Ballet” no Ņujorkas. Šova pirmajā – klasikai veltītajā – daļā jaunā tulkojumā tiks izdejoti pazīstami Baha un Šopena skaņdarbi, otrajā daļā uzstāsies trupas mākslinieciskie vadītāji Dvaits Roudens un Dezmons Ričardsons, bet trešajā daļā būs pārsteigums – dinamiska deja grupas “Metallica” mūzikas pavadībā.

1994. gadā dibinātās “Complexions Contemporary Ballet” dejotāji neticamā kārtā spēj apvienot horeogrāfijas klasiskās tradīcijas ar vissarežģītākajiem mūsdienu dejas elementiem. Katra viņu kustība pārsniedz cilvēka ķermeņa fizisko iespēju robežas, katrs žests atspoguļo elpu aizraujošu emociju gammu. “Complexions Contemporary Ballet” izveidotāji, izcilie horeogrāfi Dvaits Roudens un Dezmons Ričard­sons pazīstami ar to, ka aizvien izgudro visu no jauna, nebaidoties no dažādu tehniku un stilu sajaukuma. Trupas mākslinieciskais vadītājs Dvaits Roudens sadarbojies ar šovbiznesa milžiem – “U2”, “Cirque du Soleil”, dziedātāju Prinsu, dejojis aktiera Patrika Sveizija šovos, mūsdienu baletā “Lielais Getsbijs” un citur. Dezmonds Ričard­sons ir harismātisks tumšādains dejotājs, kurš piedalījies arī Maikla Džeksona, Madonnas un Prinsa dziesmu videoklipos.
Šā vakara koncerts ir pirmais notikums Liepājas koncertzālē ieplānotajā koncertu sērijā “Pasaule Lielajā dzintarā”. Jau aprīlī to turpinās mākslinieki no ASV – Kurts Rozenvinkels un Kamerons Karpenters (digitālās ērģeles).

LA.lv