Apbrīno

Amerikāņu duets “Phantogram” Rīgā 1

Publicitātes foto

Rīgā koncertzālē “Palladium” 6. aprīlī ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies amerikāņu elektroniskā roka duets “Phantogram”. Koncerts būs veltīts dueta jaunākajam albumam “Three”. Par “iesildītājiem” izvēlēta pašmāju grupa “Bandmaster”.

2007. gadā “Phantogram” nodibināja bērnības draugi Džošs Kārters un Sāra Bartela, kuri savu mūzikas stilu raksturo kā elektroniskā roka, sapņu popa un triphopa apvienojumu, kam raksturīgs “daudz dažādu ritmu, ģitārskaņu virpuļu, kosmisku sintezatoru, atbalsu un gaisīgu vokālu”. Par savām autoritātēm abi mūziķi uzskata “The Beatles” un Deividu Boviju, taču kritiķi atzīmē īpašu “Portishead” un “Sneaker Pimps” ietekmi.

Lai gan lielāko daļu vokāla partiju izpilda Sāra, dziesmu tekstus galvenokārt sacer Džošs. Viņš atzīst, ka tekstuāli noskaņa ir diezgan tumša, pat drūma, taču ar “daudzām cerību lāsēm”. Jo īpaši tas attiecas uz pēdējo albumu, kura tapšanas laikā Sāras māsa izdarīja pašnāvību. “Noskaņu noteica dusmas un, protams, skumjas, un viss pārējais. Mūsu lirika vienmēr iespaidojusies no tumšām un personiskām dzīlēm, un tas bija gan atbrīvojoši, gan savā veidā motivējoši – tādējādi izpaust savas sāpes,” komentē abi mākslinieki. “Viņu dziesmas ir melodisks atgādinājums tam, ka katra cīņa rada izaugsmi un arī ar mazu cerības devu var noiet garu ceļu,” teic “L Tips Agency” pārstāve Līva Toniņa un, runājot par mūziķu sasniegumiem, stāsta: “Līdz šim iznākuši trīs pilnvērtīgi studijas albumi, no kuriem pazīstamākie hiti ir “When I’m Small”, “Mouthful Of Diamonds”, “Black Days Out”, “Fall In Love”, “As Far As I Can See”, “Don’t Move” un, protams, “You Don’t Get Me High Anymore” no jaunākā albuma “Three”. Pēdējo kompozīciju par gana interesantu savai versijai atzinusi kanādiešu rokgrupa “Three Days Grace”, kas ar pilnībā izpārdotu koncertu uzstājās Rīgā pagājušajā janvārī. Vēl paralēli “Phantogram” Sāra un Džošs sadarbojušies ar Big Boi no “OutKast”, ir piedalījušies divu viņa albumu tapšanā, “Skrillex”, “Flaming Lips” un pat Mailiju Sairusu, Sāra piedalās viņas dziesmā “Slab of Butter” no albuma “Scorpion”.”

Grupa jau ir viesojusies Latvijā, 2014. gadā kāpjot uz “Positivus” festivāla lielās skatuves.

Savukārt “Bandmaster” ir elektroniskās mūzikas grupa, ko veido Latvijā pieprasītais producents un dīdžejs Rudd, hiphopa māksliniece VIŅA (Zelma Jēgere) un Andis Ansons. Kopš 2014. gada “Bandmaster” ir izdevuši vairākus singlus, divus no tiem sadarbībā ar “Dirty Deal Audio”. “Us” atskaņots autoritatīvajā Losandželosas radiostacijā KRCW, kā arī Igaunijas “Raadio 2”. Savukārt dziesma “Get Live” tika ierakstīta ar leģendārās hiphopa grupas “Jurassic 5” dalībnieku Akil the MC. Singla video, ko veidoja Adriāna Roze, uzvarēja nominācijā “Labākais mūzikas un dejas videoklips” Čīles “Bestias Danzantes Festival de Cine de Danza”, kā arī tika nominēts citos starptautiskos filmu festivālos un “Zelta mikrofonam”. “Bandmaster” ir pārstāvējuši Latviju divos starptautiskajos mūzikas gadatirgos – “Eurosonic Noorderslaag 2017” un “Budapest Showcase Hub 2016”.

 

6. IV 19.30 koncertzālē “Palladium”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena no EUR 29 līdz 35.

LA.lv