×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Amerikāņu horeogrāfe Mišela Bulē dejā meklē identitāti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 3. aprīlī pulksten19.00 Ģertrūdes ielas teātrī ar solo izrādi “Wonder” uzstāsies amerikāņu laikmetīgās dejas horeogrāfe Mišele Bulē (Michelle Boulé) no Ņujorkas, kas Rīgā ieradusies pasniegt meistarklases dejas studentiem un profesionāļiem, vēsta teātra pārstāve Baiba Ozoliņa.

Solo izrādē “Wonder” Mišele Bulē padziļināti pēta tos informācijas un uztveres modeļus, ko viņa ieguvusi, dzīvojot savu dzīvi dejā. Viņas horeogrāfijas valoda liek ķermenim meklēt jaunus izteiksmes līdzekļus, apšaubot ikdienas dzīves ārišķīgumu. Secīgā tērpu un tēlu plejādē M.Bulē pēta arhetipus, dzimumu definīcijas, identitāti un virtuozitāti. Pēc izrādes skatītāji tiek aicināti uz sarunu ar mākslinieci.

Mišele Bulē ir horeogrāfe, dejotāja, pasniedzēja un sertificēta “BodyTalk” praktiķe. Viņas veidotās izrādes regulāri tiek rādītas gan ASV, gan ārpus tām. Kā dejotāja M.Bulē kopš 2001. gada ir sadarbojusies ar horeogrāfu Migelu Gutjeresu projektā “Miguel Gutierrez and the Powerful People”. Saņēmusi “Bessie Awards” par izrādi “Last Meadow”, kurā viņa radošā sadarbībā ar Migelu Gutjeresu atveidoja Džeimsu Dīnu. Viņa ir bijusi pasniedzēja vairākās ASV universitātēs, kā arī vieslektore Eiropas, Austrālijas un Āzijas skolās un augstskolās.

Mišele Bulē Latvijā vada vairāku dienu semināru un meistarklases Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas studentiem un citiem dejas profesionāļiem. Mākslinieces viesošanās Latvijā ir nodibinājuma “Movement Research” apmaiņas programmas sniegtā iespēja, šīs apmaiņas programmas ietvaros rīkotajos pasākumos leģendārajā Džadsona baznīcā dejoja arī divi Latvijas horeogrāfi Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+