×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Amerikāņu kantrimūziķi “Modern Earl” uzstāsies Ventspilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā atgriežas pašmāju katrimūzikas cienītājiem labi pazīstamā ASV kantriroka grupa “Modern Earl”. 6. jūnijā Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”, enerģiskais vīru piecnieks spēlēs mūziku ne tikai no viņu jaunākā albuma, bet piedāvās arī roka un kantrimūzikas klasiku “Modern Earl” raksturīgajā skanējumā.

Par sevi mūziķi saka – esam trakulīga dienvidu kantri grupa, un mūsu vadmotīvs ir “visu vai neko”. Viņi ir viena no tām grupām, kas dzīvajā sniegumā uz skatuves spēj radīt veselu enerģijas sprādzienu, savienojumā ar noslīpētu savstarpējo “ķīmiju” un, protams, talantu. Roķīgā piecnieka repertuārā ir gan pašu oriģināldziesmas, gan grupas unikālajā manierē izslīpēta roka un kantrimūzikas klasika. Te saklausīsim gan “bāra krēslu” balādes par ārlaulības sakariem, gan stāstus par dulliem piedzīvojumiem, kas atgadās, esot ceļā.

Grupas līderis Kristofers “Ērls” Hadsons ir audzis mūziķu ģimenē, un viņa muzikālā gaume veidojusies dažādu mūzikas stilu ietekmē. Pēcāk viņš izmēģinājis muzicēt daudzās grupās, līdz nostiprinājās “Modern Earl” sastāvā.

“Modern Earl” muzikālo rokrakstu veidojuši “Led Zeppelin”, “Oasis”, “The Allman Brothers”, arī “The Smiths” un “The Sex Pistols”. Šobrīd “Modern Earl” ir viena no pieprasītākajām grupām Eiropā. Apvienība uzskatāma arī par vienu no čaklākajām – uzstājoties neskaitāmos festivālos visā Eiropā, viņi piestāj arī klubos no Berlīnes līdz pat Barselonai. Nesen mūziķi nosvinējuši viņu 500. koncertu kopš “Modern Earl” dibināšanas 2007. gadā.

Šo gadu laikā mūziķi uzstājušies kopā ar virkni pazīstamu mākslinieku, tostarp “LeAnne Rimes”, 80. gadu supergrupu “Asia”, Ventspilī pirms pāris gadiem bijušo itāliešu mūziķi “Zucchero”, Polu Jangu. “Modern Earl” iepriekš divreiz ir uzstājušies Latvijā, Bauskas kantrimūzikas festivālā (2012. un 2013. gadā).

Grupas kontā ir jau četri studijas albumi – jaunākais no tiem, “Hot Damn” nāca klajā 2014. gadā, klausītāju ausīm piedāvājot elektriskas enerģijas pilnu rokenrolu. Šobrīd grupa devusies Eiropas koncertturnejā, kurā publiku priecē viņu jaunākā albuma materiāls, kā arī roka un kantrimūzikas klasika un pašu iepriekš radītas dziesmas.

Kad pirms trim gadiem Bauskas Kantrimūzikas festivāla organizators Uldis Ozoliņš aicināja festivāla publiku balsot par grupām, kuras tā vēlētos redzēt un dzirdēt Bauskā atkārtoti, tieši “Modern Earl” bija starp biežāk minētajām, tāpēc apvienība atgriezās uz festivāla skatuves. “Toreiz bija paredzēts, ka mūziķi spēlēs 75 minūtes, bet viņiem izdevās publikas uzmanību noturēt divas stundas,” grupas pirmo viesošanos Latvijā atceras U. Ozoliņš.

Varbūt noder

Koncerts: 6. VI 19.00 Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 6 – 11. Tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+