×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Amerikāņu karavīriem Latvijā plāno piešķirt īpašu statusu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV armijas Eiropā 173.desanta brigādes 503. kājnieku pulka bataljona karavīri regulāro izpletņlēkšanas treniņu laikā Ādažu poligonā.

Amerikāņu karavīriem Latvijā plāno piešķirt īpašu statusu, bet precīzus nosacījumus pagaidām vēl neatklāj, vēsta TV3 Ziņas.

Telekanāls norādīja, – kamēr gaidām, kad Latvijā sāks ierasties sabiedroto papildspēki, šeit izveidojot NATO bataljonu, top līgums ar Amerikas Savienotajām valstīm par sadarbību aizsardzības jomā, kas papildinās NATO līguma nosacījumus un paredzēs nosacījumus uz kādiem amerikāņu bruņotie spēki Latvijā uzturēsies.

Līdzīgus līgumus parakstīs arī Lietuva un Igaunija, un izskanējis, ka Lietuvas līgumā tiks iekļauts arī punkts par nodokļu atvieglojumiem amerikāņu karavīriem, kā arī par likumpārkāpumiem amerikāņus tiesās nevis Lietuva, bet gan ASV. To, vai šādi punkti būs arī līgumā ar Latviju, aizsardzības ministrs atteicās izpaust.

Līgums tiks parakstīts 12. janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vai tas amerikāņu zaldātu īpašais statuss nozīmē ASV prezidenta pārvaldi pār Latvijas republiku?

 2. slēpjās šeit no arābiem ? Atbildēt

  ir janošķir Pentagopotas algotņi-naida kurinātāji no asv zaldātiņa.

 3. Es domāju, ka jums ir pilnīga taisnība. Kas notiek Latvijā? NBS rezervistus militāri neapmāca un negatavo, lai gan kara gadījumā ir paredzēts pakļaut mobilizācijai Latvijas pilsoņus no 18 gadu vecuma. Ko šie neapmācītie cilvēki darīs? Kāpēc amerikāņiem un citu valstu karavīriem būtu mūs jāaizsargā, ja
  pretstatā igauņiem un lietuviešiem, paši neko te nedarām?

  • vai tad tiešam paredzēts mobilizēt? Aizsardzības ministrija pati teica, ka nebūs pat obligātais dienest, jo jau tā nav līdzekļu un personāla tik daudz cilvēku apmācībai utt, ko tad iesāks ar mobilizētajiem?

 4. Par ko viņiem īpašs statuss???? Mūsu valdība un AM ir iestājušies NATO. Kāpēc mums te ir vajadzīgi speciāli amerikāņi???? Amerikāņi netiek galā ar savu valsti, viņiem jauns prezidents, bet mēs meklējam konfliktu ar Trampu, kas pieņems nākamos lēmumus par ASV armijas atrašanās vietu pasaulē. Saviem bijušajiem Latvijas armijniekiem, robežsargiem valdība pensijās maksā grašus, kas nenodrošina cilvēka cienīgas vecumdienas, bet te amerikāņu zaldātiem īpašs statuss, kā 1940 gadā.

 5. cerams - būs viss korekti Atbildēt

  Interesanti, ASV pieprasīja, jeb vietējo varnešu bonuss?

 6. Kur tikai tas pūķina Piektdienis visur pabijis !!!

 7. kāds sakars pentagopotas salašņu varzas algotneļeim ar “asv karavīriem” ? šie lop;iņi te slēpjās no arbāiem kas tios medī par Lībijā, Sīrijā, Irākā un citur izdarītajiem noziegvumiem..labi jau , pagaidam aizstāvēsim, bet šediet klusu, miskastnieki, negaiļojieties !

 8. Vai Jūs vispārīgi ēsat nopelnījuši ASV. karavīru klātbutni? Ja skatamies uz ZZS partijas darbību un nākotnes domām, nekādā ziņā.

 9. Es laizu regulāri putinSSam

Draugiem Facebook Twitter Google+