×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Amerikāņu mākslinieki Pedvālē

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Šī gada Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošajā sezonā “Akmens. Zīme” no 22. jūnija līdz 12. oktobrim Pedvālē top amerikāņu tēlnieka Karla Billingsleja un grafiķa Bendžamina Billingsleja darbi.

Karls Billingslejs kopš 1999.gada Pedvāli apmeklē regulāri, lai veidotu skulptūras un vides mākslas objektus, kā arī vadītu nodarbības studentiem no Ziemeļkarolīnas universitātes, kurā viņš strādā par tēlniecības nodaļas vadītāju. 2010.gadā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja direktors Ojārs Feldbergs uzdāvināja Karlam Billingslejam īpašu dāvanu – sešas tonnas smagu kubveida granīta akmeni no Karēlijas. Šogad Karls Billingslejs ir ieradies, lai no šī dāvātā akmens radītu skulptūru Pedvāles parkam.
Līdz ar Karlu Billingsleju Pedvālē ir ieradies arī viņa dēls – grafiķis Bendžamins Billingslejs. Klausoties tēva stāstos par Latviju un Pedvāli, mākslinieks iedvesmojies un iedziļinājies latviešu folkloras tēlos. Jauno mākslinieku īpaši iedvesmojuši četri latviešu folklorā sastopamie tēli – Jānis, Jumis, Veļu māte un Laima. Izstādei Pedvāles parkā mākslinieks veido kokgriezumu sēriju. Gatavss grafikas lapas tiks eksponētas brīvā dabā uz koka baļķiem, izveidojot vides objektu “Koku gari”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+