×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. marts, 2017
Drukāt

Amerikas Ebreju komiteja apmeklē Saeimu (4)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem.
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaSaeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Latviju un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) vieno patiesi draudzīgas attiecības. ASV vienmēr ir bijušas Latvijas stratēģiskais partneris. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, trešdien Saeimas namā tiekoties ar Amerikas Ebreju komitejas izpilddirektoru Deividu Harisu (David Harris) un viņa vadīto delegāciju.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra ASV militārās klātbūtnes nenovērtējamo nozīmi šodienas apstākļos, kad Krievija īsteno militāras aktivitātes NATO robežas tuvumā. ASV karavīru klātbūtne Latvijā būs tikpat nozīmīga arī pēc NATO daudznacionālā bataljona ierašanās mūsu valstī. Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka drošības un aizsardzības jautājumi ir Latvijas parlamenta prioritāte, ko apliecina Saeimas vienbalsīgais lēmums 2018.gadā aizsardzībai novirzīt divus procentus no iekšzemes kopprodukta.

Latvija augstu vērtē Amerikas Ebreju komitejas ieguldījumu, iestājoties par Latvijas neatkarības atjaunošanu padomju okupācijas laikā, un stingro atbalstu mūsu valsts ceļā uz dalību NATO, teica Saeimas priekšsēdētāja, apsveicot Amerikas Ebreju komiteju ar biroja atvēršanu Polijā. D.Hariss uzsvēra, ka šis solis nav nejaušs – tas ir stratēģisks lēmums biroju atvērt tieši Austrumeiropā un tieši patlaban.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Armands Krauze un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, deputātu grupas sadarbībai ar ASV parlamentu deputāts Jānis Vucāns. Amerikas Ebreju komiteju pārstāvēja 34 delegāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Cik lielu ASV pilsoņu daļu pārstāv jebreju komiteja? Drīzāk mums būtu jāuzaicina KKK pārstāvji.

  2. Vai tad Amerikas Ebreju komiteja pārstāv ASV kā valsti ??

  3. Vai manā komentarā bija kaut kas cenzējams,ja to norijāt?

  4. Būtu svētīgi,ja žīdi /pirmskara termins/ pamācītu latvijas politiķus kā kalpot patiesi SAVAI valstij,kā izveidot tādu armiju kāda ir Izraelai.No Izraelas mums būtu ļooti daudz ko mācīties.Kaut vai to kā un ko darīt lai savāktu savus tautiešus atpakaļ savā etniskā Dzimtenē.

Draugiem Facebook Twitter Google+