×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Amerikas Ebreju komiteja Polijā atver biroju, arī ciešākai sadarbībai ar Latviju

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem.
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaSaeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiekas ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Amerikas Ebreju komiteja šonedēļ Polijā atvērusi biroju, lai veicinātu vēl ciešāku sadarbību un biežākus kontaktus ar vairākām reģiona valstīm, tajā skaitā Latviju, liecina organizācijas mājaslapā publicētā informācija.

Birojs veidots aktīvākas sadarbības veicināšanai arī ar Poliju, Čehiju, Igauniju, Lietuvu, Slovākiju un Ungāriju. “Mūsu klātbūtne demonstrēs, ka mēs esam tuvi draugi,” uzsvēris komitejas izpilddirektors Deivids Hariss.

Amerikas Ebreju komitejas delegācijas vizītes laikā Latvijā, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) trešdien apsveica Harisu ar biroja atvēršanu Polijā. Latviju un ASV vieno patiesi draudzīgas attiecības, un ASV vienmēr ir bijušas Latvijas stratēģiskais partneris, par Mūrnieces pausto tikšanās laikā ar Harisu un viņa vadīto delegāciju aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja sarunā uzsvēra ASV militārās klātbūtnes nenovērtējamo nozīmi šodienas apstākļos, kad Krievija īsteno militāras aktivitātes NATO robežas tuvumā. ASV karavīru klātbūtne Latvijā būs tikpat nozīmīga arī pēc NATO daudznacionālā bataljona ierašanās mūsu valstī, norādīja Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka drošības un aizsardzības jautājumi ir Latvijas parlamenta prioritāte, ko apliecina Saeimas vienbalsīgais lēmums 2018.gadā aizsardzībai novirzīt 2% no iekšzemes kopprodukta.

Latvija augstu vērtē Amerikas ebreju komitejas ieguldījumu, iestājoties par Latvijas neatkarības atjaunošanu padomju okupācijas laikā, un stingro atbalstu mūsu valsts ceļā uz dalību NATO, teica Saeimas priekšsēdētāja, apsveicot Amerikas ebreju komiteju ar biroja atvēršanu Polijā.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V), Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Armands Krauze (ZZS) un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, deputātu grupas sadarbībai ar ASV parlamentu deputāts Jānis Vucāns (ZZS). Amerikas Ebreju komiteju pārstāvēja 34 delegāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+