×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2016
Drukāt

Amerikas Latviešu apvienība piešķīrusi stipendijas maznodrošinātām ģimenēm un studentiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Amerikas Latviešu apvienības un Latvijas Bērnu fonda sadarbības ietvaros šodien pasniegtas stipendijas 10 maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm un 16 studentiem no daudzbērnu ģimenēm, kā arī bāreņiem, aģentūrai BNS apliecināja Latvijas Bērnu fonda projektu vadītāja Veronika Ļemeševska.

Daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm stipendijas piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem – ik mēnesi tie ir 360 ASV dolāri. Studentiem stipendijas piešķir vienam mācību gadam, katra ir 2000 ASV dolāru liela un tiek izmaksāta divās daļās – mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas.

Sekmīgie studenti stipendijas saņem, sākot no otrā mācību gada līdz pat bakalaura grāda iegūšanai. Ģimenes un studenti, kas saņem šīs stipendijas, tiek rūpīgi atlasīti un izvērtēti sadarbībā ar sociālajiem dienestiem.

Kā norādīja Ļemeševska, Amerikas latviešu piešķirtās stipendijas ir nozīmīga artava Latvijas nākotnē – tās ir ieguldījums jauno pilsoņu audzināšanā un izglītošanā. “Bieži tās ir pozitīvs impulss un atspēriena punkts labākai nākotnei Latvijā. Tieši uz šiem jauniešiem un ģimeņu bērniem balstīsies mūsu valsts pēc desmit, divdesmit gadiem,” viņa sacīja.

Stipendijas pasniegtas 10 daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm no Līvānu, Dobeles, Auces, Liepājas pilsētām un Neretas, Tērvetes, Ozolnieku, Jelgavas un Kandavas novadiem, kā arī 16 studentiem no daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem no Rīgas, Valmieras, Cēsu, Alūksnes un Kuldīgas pilsētām, Gulbenes, Jēkabpils, Kārsavas un Beverīnas novadiem.

Amerikas latviešu apvienība ir organizācija, kas vieno ap 100 000 latviešu visā Amerikā. Tās palīdzība tiek piešķirta galvenokārt no individuālu ASV dzīvojošo latviešu – Otrā pasaules kara bēgļu – ziedojumiem un testamentāriem novēlējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+