Latvijā
Sabiedrība

Amerikas trimdas latvieši atbalsta Okupācijas muzeju: uzdāvina 50 000 eiro0


Amerikas latviešu apvienība uzdāvina 50 000 eiro čeku Latvijas Okupācijas muzejam, 25.09.2018.
Amerikas latviešu apvienība uzdāvina 50 000 eiro čeku Latvijas Okupācijas muzejam, 25.09.2018.
Publicitātes foto.

Amerikas latviešu apvienība (ALA) bieži ziedo naudu cēliem mērķiem Latvijā, tajā skaitā arī Latvijas Okupācijas muzejam. ALA priekšsēdētājs Pēteris Blumbergs otrdien, 25.septembrī, svinīgi pasniedza čeku ar 50 tūkstošiem eiro Latvijas Okupācijas muzeja vadītājam Gunāram Nāgelam.

Muzeja dibinātāju ziedotais laiks un zināšanas, ievērojamais trimdas latviešu finansiālais atbalsts un Latvijas iedzīvotāju atsaucība ir ļāvusi muzeju uzturēt un nodrošināt tā izaugsmi.

Arī šobrīd ziedojumi ir galvenais finansiālo līdzekļu avots.

P. Blumbergs atzīst: “Okupācijas muzejs īsteno jauno būvprojektu, un valsts simtgade ir pareizais laiks lielākam ziedojumam. Amerikas latviešu apvienība vienmēr bijusi liela Okupācijas muzeja atbalstītāja. Arī man personīgi tas vienmēr bijis ļoti svarīgs un atbalstāms projekts.”

Savukārt muzeja direktors uzsvēra, ka ALA mūs regulāri ir atbalstījusi ne tikai finansiāli, bet arī tīri praktiski.

“Kad biju iesniedzis visus būvniecības projektus un notika aģitācija par grozījumiem Okupācijas muzeja likumā, ALA izsūtīja vēstules katram Saeimas deputātam, aicinot muzejam piešķirt nacionālas nozīmes objekta statusu. Pirms sākām ziedošanas vākšanas akciju, uzrakstījām visu nepieciešamo lietu sarakstu. Vēl neesam izlēmuši, ko iegādāsimies par uzdāvināto naudu, taču vajadzību ir ļoti daudz,” sacīja Nāgels.

Pēc būvdarbus pabeigšanas muzejam būs nepieciešams vēl ne mazāk kā pusgads ekspozīcijas iekārtošanai rekonstruētajā un paplašinātajā izstādes zālē.

Saistītie raksti
Līdz šim Okupācijas muzeja jaunās ekspozīcijas izveidei un muzeja iekārtošanai Nākotnes namā saziedots 1,5 miljons eiro.

Šos līdzekļus 12 gadu laikā saziedojušas 1110 privātpersonas un organizācijas no ASV, Austrālijas, Kanādas, Latvijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, u.c. valstīm.

LA.lv