×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. maijs, 2015
Drukāt

Ameriks: Eiropraids neveicina sabiedrības izpratni, tam nebūtu jānotiek (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas vicemērs Andris Ameriks

Rīgā vasarā plānotais Eiropraids ir “ārišķīga sevis demonstrēšana, kas neveicina sabiedrības izpratni”, un tam nebūtu jānotiek, uzskata vienas no Rīgas domē valdošajām partijām “Gods kalpot Rīgai” līderis un Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Sarunā ar aģentūru LETA viņš uzsvēra, ka tā norisi, kā liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti, neatbalsta arī lielākā daļa rīdzinieku. Tajā 75% respondentu atbildējuši, ka Eiropraida norisi neatbalsta vispār, vien 2,5% norādījuši, ka atbalsta.

Ameriks uzsvēra, ka tāds ir viņa viedoklis par gaidāmo pasākumu, tomēr Satversmes reglamentētā pulcēšanās un runas brīvība šādus pasākumus neaizliedz, tādēļ pašvaldībai nav tiesiska spēka praidu nepieļaut.

“Šis pasākums sabiedrībā izpratni neveicina, un organizatoriem tas būtu jāsaprot,” norādīja Ameriks.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldības rīcībā pašlaik nav informācijas, kas liktu veikt ierobežojošas darbības saistībā ar pieteikto Eiropraida gājienu un sapulci, ko biedrība “Mozaīka” plāno rīkot Rīgā 20.jūnijā, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Vienlaikus domē norāda, ka, tuvojoties pasākuma norises datumam, Rīgas pilsētas izpilddirektors konsultēsies ar tiesībsargājošo institūciju pārstāvjiem un vajadzības gadījumā tiks izpildītas šo institūciju norādes.

“Mozaīka” 20.jūnijā pie Vērmanes dārza vēlas rīkot sapulci un gājienu, kas sabiedrībā tiek saukts par Eiropraidu. Gājiens pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce – Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts “veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju”. Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  Palaboju virsrakstu:
  ‘Ameriks neveicina sabiedrības izpratni, viņam nebūtu jānotiek

 2. Diemžēl, par 9.maija demonstrācijām, piedzeršanos un Krievijas slavināšanu Ameriks tā nerunā. Un, ja reiz tā nerunā par 9.maiju, tad kāpēc treso par praidu?. Praids Latvijas neatkarību neapdraud, bet 9.maija svinētāji to gan apdraud!!! ES pats nepieļautu ne vienu, ne otru – riebjas šīs uzspēlētās ārišķības.

 3. 9.maijs latvieša acīm arī līdzvērtīgs praidam Atbildēt

  Nu ko teikt, 9.maijs latvieša acīm arī līdzvērtīgs praidam savā perversumā, kaut gan praids pat ir normālāks, jo praida dalībnieki atšķirībā no 9.maija dalībniekiem masveidā nav nogalinājuši, izvarojuši un aplaupījuši visu vecumu mierīgos LV iedzīvotājus, tā kā praida dalībniekiem būtu lielākas tiesības rīkot savus gājienus, atšķirībā no perversā 9.maija mūsu senču slepkavu dzīrēm pie okupācijas pieminekļa.

 4. tas kas notiek 9maija arī izpratni neveido… .

 5. Vērmane nosirmotu! Atbildēt

  Arī izpratnes veicinātājiem /lasi – izmiršanai nolemtajiem/ vajadzīgs savs prieciņš …

  • Sieviete (arī netradicionāli orientētai) nav īpašu problēmu “vairoties”, ja vien vesela. Vīriešiem mazliet sarežģītāk. Un mirstīgi ir visi. Nez kāpēc netradicionālās attiecības tiek noreducētas uz vairošanās funkciju, nevis cilvēciskām rūpēm un attiecību kvalitāti. Laiks tā kā pieaugt, Latvija, un neļauties Krievijas līmeņa izpratnei par cilvēka cieņu un brīvību (tur tādas nav).

 6. ................. Atbildēt

  daudz kam nebūtu jānotiek, čeburekus no suņu gaļas un atkritumiem arī nevajadzētu, špļaut uz ielas, tas pats ,. kas kakāt, bet nekā, notiek……….
  man vienalga, kurš bars mēslo, varbūt homīši pat tīrīgāki

Draugiem Facebook Twitter Google+