×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. septembris, 2017
Drukāt

Ameriks izsaukts uz KNAB par “Jaunās paaudzes” mācītājam nodotu aploksni (14)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Andris Ameriks

Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks (GKR) sniedzis paskaidrojumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par reliģiskās organizācijas “Jaunā paaudze” (JP) mācītājam Aleksejam Ļedjajevam nodotu aploksni, šovakar vēstīja Latvija Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Amerika preses sekretārs Mareks Gailītis “Panorāmai” apstiprināja, ka Ameriks bija izsaukts uz KNAB un tur pavadīja aptuveni 20 minūtes.

Ar iesniegumu pārbaudīt, iespējams, neatļautu aģitāciju KNAB vērsās Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV). Kādā videofragmentā redzams, kā Ameriks pasniedz Ļedjajevam sarkanu aploksni, sakot, ka tā ir dāvana. Drīz pēc tam esot noticis JP pasākums, kura laikā aģitēts par “Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” (S/GKR) sarakstu.

Saskaņā ar likumu partijām ir pienākums sniegt KNAB informāciju par aģitācijas materiālu izvietošanu un to izdevumiem. Ameriks uzsvēris, ka tas bijis ziedojums baznīcai.

Kaimiņš maijā pirms pašvaldību vēlēšanām aicinājis KNAB pārbaudīt, vai Ameriks varētu būt maksājis par aģitācijas veikšanu “Jaunā paaudze” rīkotajos pasākumos.

Attiecībā uz Ameriku Kaimiņš norādījis, ka Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks JP pasākuma vadītājam ir iedevis sarkanu aploksni, un Ameriks neesot noliedzis, ka tur atrodoties nauda. Savukārt pēc tam, 21.maijā, notika JP pasākums, kura laikā tika aģitēts par S/GKR – to veikusi viena no saraksta kandidātēm.

Ameriks aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sociālajos tīklos parādījusies rediģēta ziņa par viņa pasniegtajām dāvanām JP mācītājam Ļedjajevam jubilejā.

“Aizmirsts parādīt, ka galvenā dāvana bija simtgadīga Bībele. Mana attieksme pret Ļedjajeva kungu nav ekskluzīva. Es atbalstu daudzas konfesijas. Es atbalstu luterāņus, es atbalstu katoļus, es atbalstu pareizticīgos, es atbalstu baptistus. Es esmu kristietis. Tā ir mana visdziļākā pārliecība,” pauda Ameriks.

JP pārstāvja Ļedjajeva vārds 2007.gadā izskanēja respektablā ASV radikālo organizāciju pētījumu centra “Southern Poverty Law Center” pētījumā. Centrs viņu vērtēja kā ekstrēmistu un ietekmīgu līderi slāvu baznīcu locekļu vidū ASV, kura naidpilnajās runās pret seksuālajām minoritātēm ieklausās daudzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Cik naudas vins doma ziedot man par to,ka Jaunas paaudzes kristietis,man nesamaksaja par celtniecibas darbiem,kur vergoju divus menesus,padsmit stundas diennakti.Varbut vins doma,ka man viss ir par brivu/ Ari mans viss maksa tik,cik tass maksa.

 2. Gan jau arī šitas zaglis izlocīsies.Pateiks,ka ziedoja bāreņiem un vēl no Vējoņa saņems TZO.

 3. de jure – kristietis, de facto – dranjkja pastnieks ar aploksni.

 4. Aploksnes, visticamāk, ir kunga tradicionālais komunikācijas veids ierastajā vidē. Bet ar simtgadīgu bībeli no piķa katla neatpirksies, būs vien jānes bļaurīgajam pravietim daži spaiņi augļos salasītā zelta …

  • ka šis biedrs nemaz citādi komunicēt nemāk,kā vienīgi dodot un ņemot aploksnes.Savukārt ļedjajeva pienākums ir savas avis aģitēt.lai balso par biedra partiju vai saskaņu,kas arī tiek darīts.

 5. Labāk būtu ķēruši misteru 20 % par to, ka viņam nes aploksnes. Bet tur mūsu korumpcijas novēršanas un apkarošanas pornogrāfijai – KNABim, rokas par īsu. Labāk likt sodus šīkākajiem blēžiem un kliegt, ka apkarojam korupciju.

 6. Ja esi Kristietis, tad kurā baznīcā Tevi kristīja, brāl? Zinu ka neesi Latvietis.

 7. Tur droši vien bija dāvanu karte SPA apmeklējumam.

 8. Protams mēs arī saprotam ,ka Amerikam ir daudz kas kopīgs ar kangaru ,un mums viņš arī nepatīk,bet tik tālu aiziet kā prasīt atskaites par kaut kādām dāvanām ,vai aploksnēm ir visai stulbi un teatrāli.Kaimiņš arī nav gluži pie pilnas sajēgas.Ja kaimiņam pietrūkst uzmanības ,un nepieciešams reitings savas kandidatūras apstiprināšanai nākamajās Saeimas vēlēšanās,tad protams var uzpūst no mušas ziloni.Varbūt visām amatpersonām sāksim prasīt atskaites par katru iemesto aploksni pasta kastē ,un nedod Dievs ja šī darbība tiks apstiprināta ar vārdiem – dāvana premjeram ,vai prezidentam.
  Varbūt tomēr vajadzēja uztaisīt mācītāja dzīvoklī kratīšanu !?

 9. es ejot baznīcā aploksni ar ziedojumiem nedodu,tam domāta cita vieta

 10. komjaunietis,kur krievu laikos sleepa Biibeli ?

 11. Hm… Šāda publikācija”daudziem” par Ļedjajevu liek domāt pozitīvi! “Respektablais pētījumu centrs”???

Draugiem Facebook Twitter Google+