×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Amerikam lieli ienākumi no ātro kredītu kompānijām (23)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas vicemērs Andris Ameriks

Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks (GKR) pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis ienākumus teju 200 000 eiro apmērā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā kārtējā gada deklarācija par 2016.gadu.

Amerika ienākumi pērn veidoja vairāk nekā 273 000 eiro. No tiem gandrīz 27 500 eiro bija darba alga Rīgas domē un 50 000 eiro darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē. Savukārt 17 625 ASV dolārus jeb vairāk nekā 16 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 175 000 eiro procentos no “Mogo”.

“Mogo” dibināts 2012.gadā un tā pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Uzņēmums nodarbojas ar finanšu nomu. Tā apgrozījums pērn bija 10 412 789 eiro un peļņa 2 963 499 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt “4finance” dibināts 2008.gadā un tā pamatkapitāls ir 3 165 888 eiro. Uzņēmums nodarbojas ar kreditēšanas pakalpojumiem. 2015.gadā tā apgrozījums bija 33 469 678 eiro un peļņa 33 295 012 eiro.

Amerika gada deklarācijā norādīts, ka viņam pieder obligācijas teju 2,3 miljonu eiro apmērā. Savukārt uzkrājumos Rīgas vicemēram ir 8000 eiro skaidrā naudā un 414 000 eiro bezskaidrā naudā.

Ameriks pārskata periodā veicis vairākus darījumus, kurus jānorāda deklarācijā, jo to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās mēnešalgas. 12 darījumi veikti par kopumā teju 2,7 miljoniem eiro. Tai skaitā Rīgas vicemērs iegādājies obligācijas par vairāk nekā 400 000 eiro, samaksājis biedra naudu 10 000 eiro apmērā un samaksājis iedzīvotāju ienākumu nodokli par 2015.gadu 35 000 eiro apmērā.

Ameriks arī izsniedzis divus aizdevumus par kopējo summu 155 000 eiro.

Gada deklarācija liecina, ka Amerikam pieder pieci nekustamie īpašumi – trīs Brocēnos un pa vienam Brocēnu novadā un Jūrmalā, kā arī automašīna “Volvo XC70”.

Papildus Rīgas domes vicemēra amatam Ameriks ir valdes priekšsēdētājs Rīgas brīvostas pārvaldē, valdes priekšsēdētājs Latvijas ostu asociācijā, kapitāla daļu turētājs SIA “Rīgas ūdens”, SIA “Rīgas nami”, SIA “Rīgas meži”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas serviss”, SIA “Getliņi EKO” un AS “Rīgas siltums. Tāpat Ameriks ir Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomes loceklis Finanšu ministrijā, partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājs, biedrības “Tava Rīga” (Tvoja Riga) valdes loceklis, Latvijas Basketbola savienības padomes loceklis, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs, domes deputāts, pilsētas Zemes komisijas loceklis, pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas loceklis un Rīgas domes sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas komisijas priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Papildus Rīgas domes vicemēra amatam Ameriks ir valdes priekšsēdētājs Rīgas brīvostas pārvaldē, valdes priekšsēdētājs Latvijas ostu asociācijā, kapitāla daļu turētājs SIA “Rīgas ūdens”, SIA “Rīgas nami”, SIA “Rīgas meži”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas serviss”, SIA “Getliņi EKO” un AS “Rīgas siltums. Tāpat Ameriks ir Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomes loceklis Finanšu ministrijā, partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājs, biedrības “Tava Rīga” (Tvoja Riga) valdes loceklis, Latvijas Basketbola savienības padomes loceklis, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs, domes deputāts, pilsētas Zemes komisijas loceklis, pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas loceklis un Rīgas domes sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas komisijas priekšsēdētājs.

  AR TO VISS IZTEIKTS

 2. Šeit nav jābrīnās un nav jāskauž. Cilvēks investē naudu diezgan ienesīgā biznesā. Jebkurš to var darīt, ja ir pieejami brīvie līdzekļi. Diemžēl cilvēks, kurš dzīvo trūkumā nespēj skatīties uz šo no gaišās puses, jo tam visur vajag mistifikāciju un vainīgos – tāda ir nabaga būtība. Pēc CredFlare veiktā pētījuma datiem, cilvēku negācijas pret ātrajiem kredītiem un personām un/vai uzņēmumiem, kas ar to visu ir saistīti, rodas tieši savas nabadzīgās domāšanas seku dēļ. Ierasti tas ir – sistemātisks naudas trūkums, gaidīšana uz citiem, nespēja plānot savas finanses, izglītoties un meklēt labāk atalgotu darbu vai sākt savu biznesu. Nabaga būtība liek vainot visus, kuriem ir kaut nedaudz vairāk, sevi, protams, nostādot cietēja vai globālā soģa lomā. Neskatieties svešā makā, labāk veltiet savu enerģiju savu maciņu pildīšanai.

  • Ne visai gudrs komentārs pie šāda veida raksta – ne jau visus satrauc tā maka saturs, bet gan veids, kā tas ir ticis piepildīts…

   • Nezinīti, nav ko liekuļot – satrauc gan saturs, gan veids. Katram ir iespēja nokļūt tajā vidē, kur šie mistificētie veidi atnes peļņu. Ja garīgie apsvērumi to neļauj darīt, tad tiem nevajadzētu arī likt pārdzīvot par to, ko dara citi, sevišķi, ja personīgi pats nepiedalies situācijas uzlabošanā. Būtu labi, ja izsakot kritiku, tā būtu konstruktīva, nevis par neko un nekurienē.

 3. Varēs vismaz desmit eiro noziedot Mežaparka estrādei!

 4. Nav pat uz Ameriku jābrauc!

 5. Vērdiņa berzētājs … Ansītis (Andrītis) tā rīvēja naudiņu, ka pat par miesīgo māti piemirsa … līdz sirmam vecumam …

 6. Nu taču neskaudiet.Lai jau tiek,bet protams tas nebūs ilgi,jo kad ar naudu dibenu slauka,nebeidzas labi.Gan jau Dievs sodīs par negausību.Interesanti gan viens fakts-19 atbildīgi darbi…Pa kuru laiku visu to uzspēj,un cik minūtes katram velta.Vēl jau uz poda arī jāpasēž, kāda sieviete arī jāpamīca un visa tā nauda jāsaskaita.Nu neko teikt VISU VARENAIS KOMUNISTU PALIEKA AMERIKS.Tās sievas un bērni uz kuru asarām tu vairo savus tūkstošus tevi nolād,jo viņiem tu atņem to pašu niecīgo MAIZES riecienu.

 7. Bijušais komunists tagad kļuvis par smirdošu kapitālistu. Galvenais laicīgi kažoku apmest uz otru pusi.

 8. Nabaga cilvēks… diez kad guļ, ēd, mazgājas, ja “Gods kalpot Rīgai”liek viņam tā rauties??????

 9. rausēju negausība Atbildēt

  BRĪNOS PAR ŠĀDIEM CILVĒKIEM, KURIEM NAV UN NAV GANA.

 10. šis ir pats pretīgākais un nelietīgākais bizness no visiem

 11. Ātrie kredditi -bra-šas kompānijas-redzi ,tur var pelnīt;tikai dauziem tur spīd nāves smaka-bet bizness ir jau bizness……

 12. Vēsture atkārtosies miļie draugi, teiksim kaut kāda un kaut kad būs atkal revolūcija ! Viņi nesaprot ka LV nav atsevišks kontinents kur valda un grib valdīt par visu.

 13. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Patikams stāsts. Cilvēks prot strādāt. Būtu iedevis kādu simtnieku manai kaiminienei viņa zālēm trūkst.

  Es balsošu par Rīgas “saimniekiem” – Ameriku un Ušakovu, jo man patīk, kā Rīga top “skaistāka” ar iekkškvartālu braucamo ceļu bedrēm, varbūt atkritīs kāda sauja kapeiku arī kaiminienei.
  Nu jau mājā piebraukt vairāk nevar ar savu auto, ka auto var iekrist un netikt ārā.

  Visa ukraiņu saime Rīgā, tatāro, gruzīni un visi citi dažādvalodīgie balsos par krieviem un amerikiem, tas nekas, ka okupēja manas Ukrainas daļu šie Putina draugi.

  Bet galvenais, ka latvieši mīl Putina draugus. Mans teiciens tāds joks, viņi mūsu balsis vairs nedabūs, lai balso naivie krievi un latvieši par šiem ļautiņiem.

 14. krizes laikaa dibinaati taadi uznemumi!!!????

 15. pec vina raud lode

 16. Interešu konflikts…

 17. Apbrīnoju , kur var paspēt visos darbos . Un vēl tādu kāpostu saraust .
  Tad jau nesaprast nabaga tautu

 18. jā, jā, slēpieties vien aiz ušakoviem:) Atbildēt

  re, kopā ar zviedrelu, žīdeļu un citu sugu augļojošajām salašņām apzog izmirējus..

 19. Bez maz vai dažus ministrus var atlaist, ńemot vērā pēdējā rindkopā norādītos amatus, kuros Amerikam “jāpaspēj” darboties. Tīrradnis ne cilvēks.

 20. NU Ušakova līdzgaitnieks:)))) Vēliet par Ušakovu, ja prātiņš ir skaidrs:) UN mēs atkal ticēsim, ka būs savādāk.Nozēlojami.

 21. Bandīts ir un paliek bandīts

Draugiem Facebook Twitter Google+