×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Ameriks: Ostu attīstībai traucē valdes locekļu “politiskās biedra kartes”

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas ostu attīstībai traucē tās valdes locekļu “politiskās biedra kartes”, – LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Rīgas ostas valdes priekšsēdētājs un pilsētas vicemērs Andris Ameriks.

“Osta nav teātris, kur apsēžas. Tajā jādarbojas profesionāļiem, nevis politiķiem,” sacīja Ameriks, piebilstot, ka bez partiju atbalsta būtu grūti valdībā panākt atbalstu daudziem projektiem ostas attīstībai.

“Ja piemēram, ministrijas pārstāvis ostas valdē ir no Zaļās un zemnieku savienības (ZZS), bet ministrs no Zatlera reformu partijas (ZRP), tad ministrs var nemaz neklausīties tajā pārstāvi, un nekādas savstarpējās komunikācijas nav,” savu redzējumu skaidro Ameriks.

Viņaprāt, labākais rādītājs ostas darbībai ir pārkrauto kravu apjoms. Piemēram, pašlaik Rīgas ostā pārkrautais kravu apjoms pērn pārsniedzis iepriekšējo gadu rekordus un kopumā veido vairāk nekā 34,07 miljonus tonnu. “Ja ostas rādītāji būtu slikti, ostas valde būtu jāmaina strauji,” uzskata Ameriks un piebilst, ka vairāki ārvalstu investori un pārstāvniecības ir neizpratnē par biežo ostu valdes locekļu maiņu, un tas kavē veiksmīgi ostas darbību un attīstību.

Atbildot uz jautājumu par iespējamo interešu konfliktu Rīgas brīvostā, kur ostas darbību uzraugošā institūcija vienlaikus sniedz pakalpojumu, kuru pati uzrauga, Ameriks sacīja, ka, viņaprāt, ostas kompetencē ir jābūt kapteiņu dienestam, ekoloģiskajam dienestam, kas atbild par ūdeņu savākšanu, kā arī velkoņu pakalpojumiem.

“Pašlaik Rīgas brīvosta ir iegādājusies trīs jaunus velkoņus par savu naudu, pateicoties tiem arī panākts tāds kravu apgrozījums,” sacīja Ameriks un piebilda, ka privātās kompānijas, kas līdz šim nodrošināja velkoņu pasākumus Rīgas ostā, savus velkoņus aizvedušas uz citām ostām, piemēram, Sanktpēterburgu.

Kā iepriekš, uz neoficiālu informāciju atsaucoties, vēstīja Latvijas Televīzija, Zatlera reformu partijas (ZRP) pārstāvi Sandru Sondori-Kukuli varētu virzīt darbam Ventspils brīvostas valdē. Sondore-Kukule ir pieteikusi vērienīgu Latvijas ostu reformu ieceres, “lai izskaustu korupciju un necaurspīdīgu lēmumu pieņemšanu”. Reformas mērķis esot izveidot Latvijas lielajām ostām vienotu valsts pārvaldi.

Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) ir paziņojis, ka Ventspils brīvosta ir gatavas spert pretsoļus ZRP valdes locekles Sondores-Kukules iecerētajai Latvijas ostu reformai. Saniknots par Sondores-Kukules plāniem bija Rīgas ostas valdes priekšsēdētājs un pilsētas vicemērs Andris Ameriks, norādot, ka ZRP pārstāvjiem trūkst informācijas par to, kā vispār funkcionē ostas Latvijā.

Sprūdžs jau iepriekš norādīja, ka ir nepieciešamas izmaiņas ostu pārvaldēs, taču viņš nepiekrīt, ka būtu jāsamazina pašvaldības loma tajās. Ministrs skaidroja, ka pašreizējais modelis, kad, piemēram, Rīgas un Ventspils ostās ir četri pašvaldības un četri valsts pārstāvji, ir ļoti sabalansēts, balsojumā nepieciešams piecu balsu vairākums, kas liecina, ka nav iespējams panākt tikai valsts vai tikai pašvaldības noteicošo lomu kādā jautājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+