×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. janvāris, 2012
Drukāt

Ameriks par jaunās partijas veidošanu paziņos 27.janvārī

LETALETA

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (attēlā) 27.janvārī plāno publiski informēt sabiedrību par nākotnes plāniem jaunas politiskas organizācijas veidošanā. Šajā pasākumā kopā ar Ameriku pulcēsies arī viņa domubiedri.

Rīgas vicemērs aģentūrai LETA pastāstīja, ka partijas veidošanas procesā vispirms uzrunājis savus 11 biedrus, ar kuriem kopā no LPP/LC saraksta ievēlēts Rīgas domē, taču viņš uzsvēra, ka mērķis nav klonēt LPP/LC, bet gan iet citu ceļu – veidot jaunu organizāciju, kas apvienos cilvēkus, kuri ikdienā strādā Rīgas labā.

Ameriks uzrunājis vairākus desmitus izglītības, kultūras, sporta, zinātnes darbiniekus, kas sevi pierādījuši Rīgā, un saņēmis lielu atbalstu idejai, ka šie spēki jāapvieno. Partijas kodola aprises jau ir skaidras, tomēr publiski Amerika domubiedri būšot redzami ar viņu kopā 27.janvārī, kad vicemērs uzstāsies ar īpašu paziņojumu, informēs par turpmāko darbību un formulēs jaunveidojamās partijas pozīciju.

Iepriekš, runājot par Amerika nolūkiem, topošā organizācija dēvēta par Rīgas partiju. Jau ziņots, ka partija “Latvijas atmoda” gada nogalē mainījusi nosaukumu un kļuvusi par Rīgas partiju. Partijas valdē darbosies Edvīns Puķe ar tiesībām pārstāvēt partiju atsevišķi, kā arī Mārtiņš Draudiņš un Solvita Rozentāle ar tiesībām pārstāvēt partiju kopīgi ar vismaz vienu no valdes locekļiem.

Ameriks norādīja, ka šāds solis zināmā mērā norāda uz partijas politisko kultūru. “Var jau teikt, ka viss, kam nav formulētas īpašuma tiesības, ir izmantojams, bet to varēja nosaukt visādi. Es ceru, ka sauklis veltīt savus spēkus Rīgai ir patiess un tas būtu pozitīvs signāls, bet nosaukums bez satura ir tikai grezns rāmis,” sprieda vicemērs.

“Gribu uzsvērt, ka sarunas neveicu nosaukuma dēļ. Es redzu, ka ir vajadzīga organizācija, kas aizstāvētu un pārstāvētu Rīgas intereses parlamentā un valdībā. Mēs vispirms runājam saturiski, un tikai pēc tam nāks nosaukums,” aģentūrai LETA skaidroja Ameriks.

Iepriekš izskanējusi versija, ka jauno partiju varētu nosaukt paša Amerika vārdā, taču vicemērs šādu iespēju noliedza. Tāpat viņš norādīja, ka jaunajā organizācijā nebūs atrodams viens no bijušās LPP/LC kolorītākajiem politiķiem, bijušais Saeimas deputāts un Rīgas vicemērs Ainars Šlesers.

No LPP/LC saraksta 2009.gadā Rīgas domē ievēlēti 12 deputāti – Ameriks, Eiženija Aldermane, Andris Bērziņš, Mihails Gavrilovs, Vita Jermoloviča, Dmitrijs Pavlovs, Vjačeslavs Stepaņenko, Jānis Šmits, Raimonds Timma, Dainis Turlais, Irina Vinnika un Jānis Zaržeckis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+