×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

Ameriks: Rīgai un Kopenhāgenai līdzīgas izredzes rīkot PČ hokejā 2018. gadā

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Cīņā par iespēju rīkot pasaules hokeja čempionātu 2018.gadā Rīgai un Kopenhāgenai ir līdzīgas izredzes un pagaidām pāragri prognozēt, kurai valstij tiks uzticēts šis atbildīgais pienākums, aģentūrai LETA pauda Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš šodien atrodas Minskā, lai pārstāvētu Rīgu.

Gan Rīgas, gan Kopenhāgenas pārstāvji šodien Minskā demonstrējuši pusstundu ilgas prezentācijas, argumentējot, kāpēc čempionātam 2018.gadā būtu jānotiek tieši šajā pilsētā.

Pirmie ar prezentāciju uzstājušies Kopenhāgenas pārstāvji, kuru nozīmīgākais arguments ir tas, ka Dānija jau vairākus gadus spēlē augstākajā līgā, taču ne reizi nav bijusi čempionāta rīkotājvalsts.

Rīgas priekšrocības savukārt ir veiksmīgā pieredze čempionāta rīkošanā 2006.gadā un dedzīgs hokeja fanu pulks. Ameriks uzsvēris, ka hokejs Latvijā ir viens no vispopulārākajiem sporta veidiem, turklāt čempionāta rīkošana 2018.gadā sakristu ar valsts 100 gadu jubileju. Tāpat viņš apliecināja, ka Rīgas pašvaldība ir gatava čempionāta rīkošanai sniegt visu nepieciešamo atbalstu.

Starptautiskās Hokeja federācijas kongresā balsojums par pasaules hokeja čempionāta norises vietu 2018.gadā gaidāms rīt ap plkst.11. Balsojumā piedalīsies vairāk nekā 100 kongresa dalībvalstu pārstāvju. Ameriks norādīja, ka atbalstu Rīgai pauduši gan Baltkrievijas, gan Krievijas pārstāvji, taču, visticamāk, izšķirošās būs Āzijas valstu balsis, kaut arī šīm valstīm “hokejs ir diezgan patāls”. Tāpat Rīgas vicemērs norādīja, ka Rīgas delegācija, arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans “aktīvi darbojas”, lai pārliecinātu IIHF dalībvalstis, ka 2018.gadā čempionātam jānotiek tieši Latvijas galvaspilsētā.

Kā ziņots, Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā no šodienas līdz 24.maijam notiks Starptautiskās Hokeja federācijas kongress, kura laikā tiks lemts par 2018.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotājvalsti. Uz šī nozīmīgā sporta pasākuma rīkošanu ir pieteikusies arī Latvija.

“Ja mums izdosies iegūt tiesības rīkot pasaules hokeja čempionātu, tā būs lieliska dāvana valstij, pilsētai un faniem Latvijas simtgades svinībās. Rīga ir gatava čempionātu organizēt visaugstākajā līmenī, 2006.gada čempionāta pieredze to apliecina,” iepriekš uzsvēris Rīgas vicemērs.

Latvija kandidēja uz čempionāta rīkošanu 2017.gadā, kad bija paredzēts, ka čempionāts notiks Latvijā un Dānijā, taču šī kandidatūra balsojumā zaudēja Vācijas un Francijas apvienotajai kandidatūrai.

IIHF prezidents Renē Fāzels pērn decembrī paudis viedokli, ka Latvijai ir labas izredzes iegūt tiesības organizēt 2018.gada pasaules čempionātu. “Atceros, kad 2006.gadā čempionātu uzņēma Latvija, līdzjutēji bija fantastiski,” intervijā izdevumam “Sporta Avīze” izteicies Fāzels. “Latvija ir maza valsts, bet ar lielu hokeja sirdi. Doties uz Latviju ir kas īpašs.”

“No otras puses, Dānija nekad nav rīkojusi pasaules čempionātu, tāpēc iegulda daudz pūļu, lai tiktu izvēlēta. Tomēr nevis es, bet gan kongresa dalībnieki nākamgad lems par to, kurai valstij uzticēt čempionātu,” stāstīja IIHF prezidents. “Abām pretendentēm ir spēcīgi pieteikumi, tāpēc cīņa solās būt sīva. Zinu, ka [Latvijas hokeja federācijas prezidentam] Kirovam Lipmanam ir daudz draugu federācijā, arī viņš cenšas, lai Latvija iegūtu čempionātu.”

Lipmans iepriekš par iespējām Latvijai iegūt tiesības uz čempionāta rīkošanu izteicies pesimistiski.

Latvijā līdz šim noticis viens pasaules čempionāts hokejā, kad spēcīgākās pasaules vienības Rīgā vienkopus pulcējās 2006.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+