×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Ameriks: Visas 115 Rīgas skolas gatavas jaunajam mācību gadam (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas skolas ir gatavas jaunajam mācību gadam, durvis 1.septembrī vērs 115 skolas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

“Mums ir vairāk nekā puse skolu un bērnudārzu veikti remonti, sagatavošanas darbi,” informēja Ameriks, norādot, ka skolās un bērnudārzos veikti uzlabojumi gan apkures sistēmās, gan fasādēs, laboti gan jumti, gan pagrabi.

Rīgā pērn bija 117 skolas, šogad būs 115 skolas. Skolas nelikvidēja, bet apvienoja administrācijas – 24. un 32., kā arī 31. un 68.vidusskolai būs vienotas administrācijas, taču skolēnu skaits namainīsies.

Ameriks atzina, ka ar 1. un 10.klašu piepildījumu nesokas viegli. Samazinās jauniešu skaits vidusskolās, taču šogad Rīgā būs par 300 pirmklasniekiem vairāk.

Viņš teica, ka sešās Rīgas skolās ir problēmas ar 10.klasi, tās netiks atvērtas, tajā pašā laikā uzsverot, ka, piemēram Iļģuciemā un Bolderājā ir tikai viena latviešu skola.

“Un mēs apzināti ejam šobrīd uz to, ka arī šajās varbūt nepilnajās klasēs mēs turpinām vidusskolas funkciju, jo šajās apkaimēs, ja mēs pieņemtu lēmumu to neturpināt pēc šiem noteikumiem, ko rada Izglītības un zinātnes ministrija, tad nebūtu latviešu skolas,” paskaidroja Ameriks, atzīstot, ka dome tās dotē, lai skolas, piemēram, Bolderājā un Iļģuciemā paliek.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. skolotāja no Pārdaugavas, Rīga Atbildēt

    No nākamā, 2016. gada 1. septembra stājas spēkā noteikumi par ventilācijas nodrošināšanu visās Latvijas skolās. Kas notiks ar mūsu un daudzām citām skolām, kur Rīgas dome veica siltināšanu pēc „lētākā piedāvājuma” principa.
    Caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasēs neienāk nemaz, vecā ventilācija nedarbojas, jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas vai reģipsētas. Kad prasījām, teica, ka būs ļoti skaļi un ļoti dārgi, tāpēc, lai vēdinām klases starpbrīžos un būšot labi.

  2. Visas 115 Rīgas skolas gatavas slēgšanai.

  3. Un kas tajos bernudārzos strādās? Uz šodienu tajos ir 160 vakances.

Draugiem Facebook Twitter Google+