×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Amfipoles kapenēs apbedīti vismaz pieci cilvēki, tostarp zīdainis

Foto: Grieķijas Kultūras ministrijaFoto: Grieķijas Kultūras ministrija

Aleksandra Lielā laika apbedījumā Amfipolē atrasti vismaz piecu cilvēku kauli, raksta portāls livescience.com.

Izrakumi krāšņajā apbedījums aptuveni 105 kilometrus no mūsdienu Salonikiem risinās jau kopš 2012. gada, taču tikai pērn augustā arheologiem izdevās atrast ieeju kapenēs, un tajā atrastās sfinksas, kariatīdes un greznās mozaīkas lika izteikt minējumus par apglabātā augsto sociālo statusu. Izteiktas versijas gan par Aleksandra Lielā pusbrāli Filipu III, gan valdnieka māti Olimpiju vai sievu Roksanu.

Taču nu apbedījumos atrastie kopskaitā 550 kauli – gan sadragāti, gan neskarti – rada vairāk jautājumu, nekā sniedz atbilžu. “Nav iespējams pateikt, kas bija visi šie cilvēki, pavisam noteikti ne pēc pirmajām kaulu materiāla makroskopiskajām analīzēm,” paziņoja izrakumos iesaistītā antropoloģe Kristīna Papageorgopulu.

Vienīgais, ko šobrīd arheologi gatavi teikt ar jelkādu pārliecību, ir, ka apbedījumā atrastais žoklis, roka, kāja, gūžaskauls un mugurkauls piederējis vismaz 60 gadus vecai, 1,57 m garai sievietei. Tāpat kapenēs atrasti aptuveni 45 gadus veca vīrieša un zīdaiņa kauli, kā arī kremēta pieaugušā kaulu atliekas.

“Mēs ar pilnu pārliecību varam identificēt apglabāto bioloģisko vecumu un dzimumu, un, ja izrakumi sniegs vēl papildus informāciju, iespējams, vēsturnieki vēlāk varēs identificēt mirušos,” Papageorgopulu piebilda e-pasta vēstulē portālam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+