×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Amfipoles kapenes pamazām atklāj savus noslēpumus

Foto: Grieķijas Kultūras ministrijaFoto: Grieķijas Kultūras ministrija

Amfipolē atrastās Aleksandra Lielā laika kapenes turpina valdzināt gan arheologu, gan visu vēstures cienītāju iztēli, un nupat tajā veikts vēl viens atklājums – divas smalki veidotas kariatīdes, vēsta portāls livescience.com.

Pētnieki Kasta kalna apbedījumā pamanīja kariatīdes jau vairāk nekā pirms nedēļas, taču viņiem nācās nojaukt veselu akmeņu sienu, lai tās atklātu pilnībā.

Jau pirms kariatīdēm tika atraktas apbedījumus sargājošās bezgalvainās sfinksas, fresku atliekas uz sienām un durvju stenderēm. Apbedījumu ieskauj aptuveni 490 metrus gara marmora siena. Jau šīs iezīmes, gluži tāpat kā apbedījuma lielais izmērs, liecina, ka apbedījums paredzēts nozīmīgai personībai, un kariatīžu atradums to tikai apstiprina, paziņojusi Grieķijas Kultūras ministrija.

Izrakumu vadošā arheoloģe Katerina Peristeri kapenes datējusi ar 4. gadsimtu pirms mūsu ēras un uzskata, ka tās cēlis Dinokrāts, Aleksandra Lielā galvenais arhitekts. Izrakumu dalībnieki atturas no versijām par to, kas atdusas Kasta kalna apbedījumā, taču no pasaules arheologu sabiedrības izskanējušas versijas, ka tā varētu būt Aleksandra māte Olimpija vai arī Persijā apņemtā sieva Roksana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+