×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

“Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas finālā uzvar “Balto lāču” “Pacel glāzi priekam”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien krāšņā “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas fināla koncertā noskaidrota otrās sezonas iemīļotākā melodija, un tā ir grupas “Baltie lāči” dziesma “Pacel glāzi priekam”. Viņi saņēma vislielāko klausītāju atbalstu un vērtīgu balvu – ērtu “Volkswagen” autobusiņu, lai varētu doties pie saviem klausītājiem visā Latvijā, tādējādi īstenojot “Amigo Dzintara dziesmu” misiju – padarīt skaistākās melodijas pieejamas visiem. Grupa varēs to izmantot veselu gadu – līdz nākamās “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas sezonas finālam.

“Uzvaru tiešām negaidījām. Šajā sezonā “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas finālā bija ļoti skaistas melodijas, ļoti spēcīgi muzikanti, un katrs no viņiem varēja būt pirmais,” pēc balvas saņemšanas atzina grupas “Baltie lāči” solists Andris Baltacis. Viņš arī saka, ka “šī Broņislavas Martuževas 1947. gadā sacerētā dziesma šādu godu ir patiesi pelnījusi. Savukārt uzvara aptaujā ir liela atbildība, liels klausītāju uzticības kredīts. Arī turpmāk tas no mums prasīs lielu ieguldīšanos, lai jebkurš koncerts, ko spēlējam, būtu ideāls. Vienlaikus tā, protams, ir arī lieliska motivācija uzturēt savu profesionālo formu augstā līmenī.”

“Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas otrās sezonas populārākā dziesma tika noteikta telefonbalsojumā koncerta laikā. Katrs balsotājs par savu dziesmu varēja nodot tikai vienu balsi. “Nav nozīmes mākslīgi veidot lielu balsojuma rezultātu – gan mūziķiem, gan aptaujas veidotājiem daudz svarīgāk ir zināt, cik patiesībā ir cilvēku, kurus dziesmas uzrunājušas un mudinājušas iesaistīties un izteikt savu viedokli balsojot. Mēs šo redzam kā taisnīgāko uzvarētāja noteikšanas veidu. Kopējais saņemto balsu skaits – gandrīz 14 000 ir apliecinājums, ka “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja ir patiesi nozīmīgs notikums iemīļotās mūzikas žanrā, bet melodijas, kas tajā piedalās, klausītājiem mīļas un nepieciešamas,” stāsta “Amigo” vadītājs Artūrs Freimanis.

Arī Andris Baltacis uzskata, ka “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja ir lieliska iespēja Latvijas mūziķiem sevi parādīt, atgādināt par sevi, un arī nākamajā sezonā “Baltie lāči” noteikti piedalīsies ar kādu no savām jaunajām dziesmām. “Iespējams, tas atkal būs kas lustīgs, bet varbūt kāds valceris, ko sen neesam saviem klausītājiem piedāvājuši,” atklāj Andris Baltacis.

Savu mīlestību klausītāji apliecināja arī nesen aizsaulē aizgājušā dziedātāja Harija Ozola un Santas Zapackas dziesmai “Paprasiet”, kuru Santai šajā koncertā izpildīt palīdzēja Harija ļoti labs draugs aktieris Juris Hiršs. Tā saņēma otro lielāko balsu skaitu. Savukārt trešajā vietā ierindojās grupa “Liepavots” ar dziesmu “Pieturā”. Kā atzīst “Liepavota” dalībnieks Sergejs Gurtiņš, grupa līdz pēdējam brīdim ļoti cerēja uz uzvaru: “Tomēr, neskatoties uz rezultātu, iekļūšana “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas finālā jau ir liels sasniegums, un tas mums daudz nozīmē. Protams, balva arī būtu ļoti noderējusi – tāds auto ir lielisks atbalsts muzikantiem. Tāpēc mēs smagi strādāsim turpmāk un tieksimies uz uzvaru nākamajā aptaujas sezonā!”

Tālāk rezultātu secība aptaujas fināla balsojumā ir šāda – ceturto vietu ieguva grupa “Klaidonis” ar dziesmu “Vai tas var būt?”, piekto – grupas “Galaktika” un brāļu Puncuļu dziesma “Tēvam”, sesto – grupa “Roja” ar dziesmu “Ja būtu Tu”, septīto – Aigariņa izpildītā dziesma “Fotogrāfija”, savukārt astotajā vietā ierindojās grupa “Laimas muzykanti” ar dziesmu “Vokors īt”, bet devītajā – Edvīns Bauers ar dziesmu “Vasaras vējš”.

Ar saviem iemīļotajiem mūziķiem “Amigo Dzintara dziesmu” klausītāji visas vasaras garumā varēs tikties arī koncertos vasaras tūrē no 3. jūlija līdz 22. augustam visā Latvijā. Biļetes uz tiem vēl var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Savukārt “Amigo Dzintara dziesmu” aptaujas trešā sezona sāksies 1. augustā. Jau zināms, ka starp pirmā mēneša deviņām dziesmām būs jaunā, sestdienas koncertā pirmo reizi izpildītā grupas “Sestā jūdze” dziesma “Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”. Savas melodijas pieteikušas arī muzikālā apvienība “Promenāde”, grupas “Lustīgais blūmīzers”, “Tērvete” u.c. Jaunas dziesmas aptaujā klausītājiem sola arī šīs sezonas finālisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+