×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Aminata sekmīgi startē Eirovīzijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Sestdienas vakarā, 23. maijā, Vīnē norisinājās starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija” fināls, kurā uzvarētāja laurus plūca Zviedrijas pārstāvis Manss Zelmerlēvs ar dziesmu “Heroes”.

Otrajā vietā ierindojās Krievija, trešajā – Itālija. Ar savu dziesmu “Love Injected” Latvijas pārstāvei Aminatai Savadogo izdevās skatītājos injicēt tik daudz mīlestības, lai konkursa finālā iegūtu 6. vietu 27 valstu konkurencē. Māksliniece kopumā saņēma 186 punktus, par astoņdesmit punktiem apsteidzot Igaunijas duetu, kas ierindojās 7. vietā. No Īrijas, Lietuvas un Sanmarīno Latvija saņēma pat 12 punktus. Tikmēr uzvarētājs Zelmerlēvs kopā saņēma 365 punktus, otrās vietas ieguvēju Krievijas dziedātāju Poļinu Gagarinu apsteidzot par 62 punktiem.

Starptautiskās preses uzmanību Aminata sev pievērsa jau pusfināla laikā. Vācijā tika pamanīts “īstens ugunssarkans skatienu magnēts – nāras kleita”, kā to nodēvēja Vācijas raidsabiedrība ARD. Bet austriešu apskatnieki latvietes vizuālajā veidolā saskatīja centienus harmonizēt ar iepriekšējā “Eirovīzijas” koncerta uzvarētāju Končitu Vurstu, taču atzina, ka Aminatas muzikālā pieeja ir pilnīgi atšķirīga. Aminatas balss tika pielīdzināta ezotēriskai Bjorkai (islandiešu dziedātāja), un dziedātājas uzstāšanās vērtēta kā “iespējams, labākā otrajā pusfinālā”.

Pēdējos gados Latvijas mūziķi nebija iekļuvuši Eirovīzijas finālā, taču Aminatai izdevās lauzt šo nepatīkamo tradīciju. Sarunā ar ziņu aģentūru LETA Aminatas pārstāve Agita Pudule norādīja, ka Aminata ir gandarīta par Eirovīzijas dziesmu konkursā paveikto. “Tas man devis lielu pieredzi, spēku un idejas manai turpmākajai karjerai,” pauda dziedātāja, pateicoties visiem par atbalstu.

Pēc fināla Vīnē plānots analizēt konkursa vadkoncepta “Celsim tiltus!” īstenošanas efektivitāti. “Tiltu celšanas” gaitā notika dažādi pasākumi, ar kuru starpniecību to rīkotāji centās veicināt toleranci galvenokārt pret homoseksuāļiem un transseksuāļiem. Tolerances eiforijas gaisotni noplicināja Austrijas Tautas partijas lēmums nepieļaut likuma grozījumu pieņemšanu, kas paplašinātu dažu minoritāšu tiesības. Pret šo politisko lēmumu, kā arī pret diskrimināciju Krievijā un citās valstīs pirms otrā pusfināla “Varavīksnes maršā par cilvēktiesībām” protestēja 100 demonstrantu.

Fināla izskaņas svinīgo noskaņojumu aizēnoja Maķedonijas un Montenegro nodoto balsu diskvalificēšana, jo abās valstīs balsojumā nepiedalījās žūrija, bet gan tikai šova skatītāji, taču šis lēmums neietekmēja Zviedrijas kā konkursa uzvarētājas statusu. Britu raidsabiedrība BBC informē, ka Eirovīzijas finālu vēroja aptuveni 200 miljoni skatītāju visā pasaulē. Turklāt šogad pirmo reizi dziesmu konkurss tiešraidē tika demonstrēts arī Ķīnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+